Періодонтит молочного зуба

_
Періодонтит молочного зуба
Періодонтит молочного зуба

У дитячому віці стоматологічні захворювання найчастіше розвиваються стрімко. Періодонтит молочного зуба - гострий або хронічний патологічний процес. Він зачіпає тканини, що оточують коронковую частина і оболонку кореня. Якщо упустити момент, інфекція призведе до втрати молочного зуба, інфікування зачатків корінного.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

У дитячому віці стоматологічні захворювання найчастіше розвиваються стрімко. Періодонтит молочного зуба - гострий або хронічний патологічний процес. Він зачіпає тканини, що оточують коронковую частина і оболонку кореня. Якщо упустити момент, інфекція призведе до втрати молочного зуба, інфікування зачатків корінного.

_

Причини і симптоми

Основна причина інфекційно-запального ураження зв'язкового апарату молочного зуба - запущена форма карієсу. З огляду на недостатню щільність твердих тканин, поширення карієсу відбувається стрімко, інфекція вражає пульпу і переходить на кореневу частину. Крім карієсу існують і інші причини захворювання:

_

Лікування періодонтиту тимчасових або постійних зубів потрібно, якщо

 • Молочний зуб потемнів, придбав рухливість;
 • Дитина відчуває біль при накусиваніі, жуванні (характер болю може бути незрозумілим - дискомфорт іноді проектується на частини особи);
 • Змінився запах з рота;
 • Спостерігається припухлість щоки або ясна;
 • Утворився свищ / флюс;
 • Підвищилася температура.
_

Види періодонтиту

Захворювання протікає в гострій або хронічній формі. Гострий періодонтит молочного зуба, в залежності від тяжкості перебігу, буває серозним або гнійним. Серозний ексудат прозорий, він легко розсмоктується, гнійний - являє собою каламутну запальну рідину. Хронічний процес проходить у дітей в 3 формах:

 1. Гранулююча, при якій тканини розростаються;
 2. Гранулематозная (згодом вузлик-гранульома може перетворитися в щелепних кісту, яка містить некротичні маси);
 3. Фіброзна (в даному випадку відбувається ущільнення тканин).

Лікування хронічного гранулирующего, фіброзного, гранулематозного періодонтиту у дітей вимагає часу і проводиться під наглядом лікаря. Локалізація процесу відрізняється - він може торкнутися верхній край ясен, верхівку кореня або зону, розташовану збоку від нього.

_

Способи лікування

Періодонтит, який розвинувся у дитини, вимагає негайного консервативного або хірургічного лікування. Консервативна терапія спрямована на нейтралізацію бактеріальної флори. Під місцевим знеболенням стоматолог відкриває порожнину, видаляє демінералізовану і інфіковані тканини. При наявності ексудату здійснюється його відтік (може знадобитися дренаж). Після цього проводиться протизапальна терапія з застосуванням місцевих антисептиків. У деяких випадках необхідні антибіотики. Тривалість лікування залежить від ступеня тяжкості процесу. Тільки при стійкій позитивній динаміці лікувальні пасти видаляються, порожнину закривається пломбою.

Може знадобитися хірургічне лікування. Показання до видалення молочного зуба:

 • Консервативна терапія не принесла результату;
 • Корінь зруйнований на 2/3 довжини;
 • Існує високий ризик поширення інфекції:
 • Прогнозується швидка заміна молочного зуба постійним;
 • Запальний процес переходить з молочного на зачаток постійного зуба;
 • Немає можливості видалити кісту іншим чином.

При періодонтит постійних зубів віддається перевагу консервативним методам.

_

Ціни

 • Комп'ютерна анестезія 200 ₴
 • Первинна обробка 1 кореневого каналу 250 ₴
 • Тимчасове пломбування 1 кореневого каналу 100 ₴
_

Спробуйте це у нас

У Харкові діагностувати періодонтит молочних або постійних зубів, провести лікування можна в сімейної стоматології City Smiles. Завдяки професіоналізму лікарів і створеної в кабінеті комфортній обстановці діти не відчувають страхів, терапія проходить з мінімальним дискомфортом. Електронна анестезія QuickSleeper забезпечує абсолютну безболісність процесу лікування. Видалення ультразвуком (Piezotome Solo LED) проходить швидко, без ускладнень, з мінімальною інвазією.

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років