Вирівнювання прикусу у дітей

_
Вирівнювання прикусу у дітей
Вирівнювання прикусу у дітей

З огляду на активний розвиток щелепних кісток виправити дефекти зубного ряду в дитячому віці легше, ніж в дорослому - зуби швидше займають фізіологічно правильне положення. Вирівнювання прикусу у дітей в компетенції досвідченого лікаря-ортодонта - в City Smiles прийом веде член Асоціації Ортодонтів України, Лещук Олена Олександрівна.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

З огляду на активний розвиток щелепних кісток виправити дефекти зубного ряду в дитячому віці легше, ніж в дорослому - зуби швидше займають фізіологічно правильне положення. Вирівнювання прикусу у дітей в компетенції досвідченого лікаря-ортодонта - в City Smiles прийом веде член Асоціації Ортодонтів України, Лещук Олена Олександрівна.

_

Про необхідність вирівнювання

Відсутність лікування призводить не тільки до розвитку комплексів через некрасивою усмішки - погіршується дикція, змінюються пропорції особи. Через погане пережовування їжі страждає травна система. В результаті постійного перенапруження щелепних м'язів спостерігаються часті головні болі, відчувається дискомфорт в області шиї і плечей. Неправильне положення зубів призводить до швидкого стирання зубної емалі, що підвищує ризик розвитку карієсу.

З плином часу процес вирівнювання зубного ряду ускладнюється, тому звернутися до ортодонта рекомендується до 12-14 років. У Харкові послуги з корекції прикусу у дітей надає сімейна стоматологія City Smiles - створені всі умови для комфортного лікування.

_

Види і причини порушень

Основною причиною є спадковість. Виправлення прикусу може знадобитися і дітям з хронічними захворюваннями, що супроводжуються порушенням нормального носового дихання. Нерідко до проблем призводить звичка малят смоктати палець або пустушку.

Лікування прикусу починається з обстеження - у дітей діагностуються різні види порушень. У нормі при змиканні верхній зубний ряд трохи перекриває нижній, що забезпечує нормальну жувальну функцію. Відхилення бувають наступними:

 • Верхній ряд перекриває нижній більш ніж наполовину;
 • Нижня щелепа висунута вперед;
 • Надмірно розвиненою виявляється верхня щелепа;
 • Велика частина зубів верхньої і нижньої рядів не замикається;
 • Один з зубних рядів недорозвинений.
_

Способи вирівнювання

Спосіб вирівнювання прикусу залежить від віку і діагнозу. Дітям 3-4 років рекомендується Спосіб вирівнювання прикусу залежить від віку і діагнозу. Дітям 3-4 років рекомендується гімнастика, яка посилює м'язи - кісткова тканина у них рухлива, тому вирівняти зуби вдається з мінімальними зусиллями. У ряді випадків може знадобитися носіння пластинок або трейнерів.

У 7 років для виправлення прикусу переважно використовуються знімні техніки (капи, пластинки). В 9-10 років дітям встановлюються часткові брекет-системи, або лікування проводиться ортодонтичними пластинками і капами. У 12-14 років зуби вирівнюють брекетами - знімні апарати в цей період стають малоефективними. Оскільки кісткова тканина у дітей ще досить рухома, лікування займає менше часу, ніж в більш старшому віці.

_

Види коригувальних конструкцій

Залежно від віку і тяжкості дефекту для виправлення прикусу використовуються знімні і незнімні конструкції. До категорії знімних відносяться пластинки і капи. Пластинки виготовляються за індивідуальними зліпкам щелепи і складаються з:

 • Пластикової або силіконової основи;
 • Металевої дуги з ефектом пам'яті.

Найкращий результат при лікуванні дітей старшого віку показують брекет-системи. Незнімні керамічні, металеві, пластикові або сапфірові елементи (брекети) закріплюються на зубах композитним матеріалом, в пази протягується передає зусилля ортодонтическая дуга і фіксується лигатурами.

В сімейної стоматології City Smiles корекція виконується за допомогою виготовлених за зліпком ортодонтичних пластинок і кап, металевих, сапфірових, керамічних брекет-систем корейських і американських фірм (зокрема, використовується продукція ODP). Після вирівнювання прикусу брекетами результат закріплюється незнімними ретейнер.

_

Ціни

 • Ортодонтична пластинка 3000 ₴
 • Ортодонтична пластинка з тривимірним гвинтом 4500 ₴
 • Парні блоки Кларка 6000 ₴
 • Парні блоки Кларка з тривимірним гвинтом 8000 ₴
 • Апарат Марка Росса 6000 ₴
 • Апарат М'ю 6000 ₴
 • Незнімна пластинка нижня щелепа 6000 ₴
 • Апарат для швидкого піднебінного розширення 7000 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Лещук Олена Олександрівна
Директор стоматології, ортодонт, ортопед
Досвід більше 15 років