Капи для вирівнювання зубів (елайнери)

_
Капи для вирівнювання зубів (елайнери)
Капи для вирівнювання зубів (елайнери)

Прозорі знімні елайнери - ефективний інструмент, що дозволяє без використання брекет-системи вирівняти зуби. Працювати з таким ортодонтичним апаратом зручно як лікаря, так і його пацієнту - в певних клінічних ситуаціях саме цього методу віддається перевага.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Прозорі знімні елайнери - ефективний інструмент, що дозволяє без використання брекет-системи вирівняти зуби. Працювати з таким ортодонтичним апаратом зручно як лікаря, так і його пацієнту - в певних клінічних ситуаціях саме цього методу віддається перевага.

_

Що таке елайнери і як вони працюють?

Елайнери відносяться до категорії знімних ортодонтичних апаратів - їх використовують для покрокового вирівнювання неправильно розташованих зубів, виправлення невеликих дефектів прикусу. Виготовляються вони з полікарбонату за індивідуальними зліпкам - капи встановлюються на верхню і нижню щелепи. Завдяки постійно чиниться тиску забезпечується переміщення зубів в потрібне положення. Під час лікування капи періодично замінюються на нові відповідно до розробленої програми, тиск поступово посилюється. В кінцевому підсумку досягається спочатку поставлена ​​задача - зубний ряд вирівнюється, виправляється прикус. Для закріплення результату лікування використовуються нічні капи.

_

Показання та протипоказання

Прозора конструкція рекомендована при:

 • Аномалії положення окремих зубів (повороті навколо осі, зміщенні назад або вперед, нахилі в одну сторону, прорізуванні за межами дуги);
 • Наявності щілин між сусідніми одиницями;
 • Порушеннях прикусу (невеликому зміщенні щелеп відносно один одного);
 • Неможливості носити брекети через алергії на матеріали.

Протипоказання нечисленні:

 • Аномалії щелепи;
 • Ретінірованние (непрорезавшійся) зуби.

Відносні протипоказання: запальні захворювання ясен і наявність зубного каменю. Після вирішення проблеми конструкція може використовуватися.

_

Що краще - брекети або елайнери?

Елайнери, на відміну від брекетів, практично непомітні в роті і їх можна в будь-який час зняти. Вони прозорі і щільно прилягають до зубного ряду, які не забарвлюються в процесі використання (при дотриманні рекомендацій по догляду). Така ортодонтическая конструкція абсолютно не ускладнює гігієни порожнини рота і практично не доставляє занепокоєння - звикання займає мінімум часу, повністю виключається ризик травмування слизової. Важлива перевага - гіпоалергенність матеріалу.

У деяких моментах знімні конструкції поступаються брекет-системі:

 • При складних аномаліях положення зубів вони менш ефективні - лікар-ортодонт не має можливості створювати додаткові точки опори для точкового впливу;
 • Від пацієнта потрібна висока самодисципліна;
 • В разі втрати капи необхідно знову звертатися до лікаря і чекати її виготовлення, що відсуває отримання результату.
_

Які елайнери вибрати?

Першопрохідцем в сфері виготовлення таких конструкцій є компанія з Америки Align Technology. Вона пропонує одну з найпопулярніших систем - Invisalign (Инвизилайн). Оригінальний матеріал SmartTrack не змінює форми, що дозволяє справлятися з найскладнішими випадками. Мінуси: висока ціна (6000 $ за комплект) і довгий термін очікування доставки (близько 1 місяця). Виходячи з цього, в лікуванні частіше використовується продукція інших фірм:

TranspaDent - відмінна якість за доступною ціною (рекомендуємо);
Easy Align (Ізіелайн) - система дорога, але все ж обходиться дешевше сапфірових брекетів;
Instasmile (український стартап) - капи мають високу якість, але коштують майже в 6 разів дешевше Invisalign;
OrthoSnap - не мають патенту США, але ліцензовані в Україні, обходяться дешевше Invisalign, відбитки обробляються в іншій програмі.

_

Етапи лікування

 1. На першому етапі лікар розмовляє з пацієнтом, проводить огляд ротової порожнини, пояснює, як буде проходити лікування, проводить діагностику - для точного виявлення недоліків зубощелепної системи виконуються комп'ютерна томографія, панорамний знімок зубів. Перед вирівнюванням зубного ряду повинні бути усунені всі наявні стоматологічні проблеми (карієс, запальні захворювання ясен, зубний камінь).
 2. Наступний етап: зняття зліпка - він необхідний для виготовлення індивідуальної 3D моделі щелепи, яка передається в лабораторію. Там за допомогою спеціального програмного забезпечення моделюється фінішна віртуальна модель. Лікар пропонує пацієнту оцінити результати, при необхідності вносяться корективи.
 3. У лабораторії за допомогою ПО прораховується кількість кап, з використанням яких покроково буде проводитися корекція - число залежить від складності випадку. Після затвердження замовлення здійснюється друк моделей на 3D принтері і виготовлення виробів з стоматологічного пластика методом вакуум-термопресування. Час виготовлення залежить від виробника - в середньому це 2-3 тижні, американські капи доведеться чекати довше.
 4. Після того як система готова, лікар запрошує пацієнта, інструктує його за часом носіння і догляду, показує, як надягати капи, передає коробку з ними (прийом триває близько півгодини).
 5. Надалі раз в 2 місяці необхідно буде відвідувати стоматологію для контрольного огляду. Якщо клієнт не має можливості прийти на прийом, то огляд проводиться онлайн (використовуються сервіси і месенджери - Skype, Zoom, Viber, WhatsApp, Telegram і т.д.).

Кілька разів на рік конструкція замінюється на нову відповідно до розробленого графіка лікування (зазвичай це відбувається з інтервалом в 2 місяці). Тривалість лікування індивідуальна.

 

_

Догляд за елайнери

Капи знімають під час прийому їжі і гігієни порожнини рота. Рекомендується робити це також під час куріння, вживання гарячих і фарбувальних напоїв, оскільки тютюновий дим і пігменти не дозволяють зберегти прозорість матеріалу. Не можна жувати жувальну гумку.

_

Питання пацієнтів

Елайнери носять не менше 20 годин на добу з перервою на прийом їжі та гігієну порожнини рота.

Як надягати і знімати конструкцію розповість і покаже лікар. Процедура виконується за наступним алгоритмом - надягають капу на зуби від центру до країв зубного ряду, знімають в зворотному напрямку, підчепивши пальцем край.

Однозначної відповіді немає, все залежить від складності випадку.

Процес адаптації, супроводжуваний неприємними або просто незвичними відчуттями, займає 3-4 дні, після чого настає звикання, конструкція більше не викликає ніякого дискомфорту.

_

Вартість

Скільки буде коштувати лікування, залежить від ряду факторів:

 • Необхідності проведення додаткових маніпуляцій перед установкою (пломбування зубів, видалення зубного каменю, лікування ясен);
 • Складності випадку - чим більше кап буде використовуватися при покрокової корекції, тим дорожче доведеться заплатити;
 • Виробника - найдорожче обійдеться Invisalign.
_

Ціни

 • Комп'ютерний аналіз моделей і прогноз майбутньої роботи 2000 ₴
 • Елайнер / 1 капа 1500 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Лещук Олена Олександрівна
Директор стоматології, ортодонт, ортопед
Досвід більше 15 років