Вініри

_
Вініри
Вініри

Установка вінірів дозволяє змінити колір, розмір, форму потребують корекції зубів. Мініатюрний протез накладається тільки на видиму частину зубної коронки - площа обробки менше, ніж при використанні інших видів незнімного протезування.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Установка вінірів дозволяє змінити колір, розмір, форму потребують корекції зубів. Мініатюрний протез накладається тільки на видиму частину зубної коронки - площа обробки менше, ніж при використанні інших видів незнімного протезування.

_

Що таке вініри?

Мікропротези виготовляються з:

 • Прес-кераміки (E-max) - матеріал візуально схожий із зубною емаллю, має аналогічну світлопроникність;
 • Композитних матеріалів (фотополімерів).

Способи установки:

 • Прямий - робота проводиться безпосередньо в роті пацієнта (використовуються фотополімери), лабораторія не задіюється;
 • Непрямий - керамічний мікропротез виготовляється в лабораторії, а потім приклеюється до зубної поверхні.

Відрізняється товщина мікропротезів:

 • Стандартні вироби, що вимагають обточування - 0.3-0.5 мм;
 • Люмініри, що дозволяють обійтися майже без обточування - 0.1-0.2 мм.
_

Показання та протипоказання

Вініри показані при наступних проблемах:

 • Щілини (великі проміжки між сусідніми одиницями);
 • Сколи та тріщини;
 • Клиновидний дефект (втрата зубних тканин в пришийковій частини);
 • Неестетична форма зубної коронки (занадто вузька, коротка), незначний її поворот;
 • Зміна кольору в результаті прийому деяких медичних препаратів, флюорозу, видалення нерва (тобто у всіх випадках, коли відбілювання неефективно);
 • Початкова стадія гіпоплазії.

 

Протипоказання:

 • Бруксизм (звичка скреготати зубами під час сну);
 • Ті види порушень прикусу, при яких зуб-антагоніст буде впливати на встановлену пластинку;
 • Сильна стертість емалі (2 і більше ступінь);
 • Серйозне руйнування коронкової частини (така проблема є прямим показанням для установки коронки);
 • Незавершений процес формування кісток (дитячий вік);
 • Сильна кривизна (такий дефект виправить брекет-система);
 • Не вилікуваний карієс.
_

Плюси і мінуси

Композитні вініри обходяться дешевше за все, забезпечують хороший естетичний ефект, дозволяють швидко отримати результат (при використанні прямого методу). Їх мінуси:

 • Коротший, ніж у кераміки, термін служби;
 • Менша міцність;
 • Погіршення візуальних характеристик з плином часу;
 • Неможливість виправити складні дефекти.

Мікропротези з прес-кераміки:

 • Естетичні, виглядають в роті природно, оскільки подібні за показниками світлопрозорості з емаллю;
 • Довговічні, міцні, стійкі до навантажень;
 • Добре маскують дефекти кольору (темні плями не просвічують).

 

Мінуси:

 • За 1 відвідування результат отримати не вдасться;
 • Буде потрібно обточування (зміна незворотньо);
 • Заплатити доведеться дорожче, ніж за композитну реставрацію.
_

Як ставляться керамічні вініри?

 1. Перший етап присвячується діагностиці. Якщо установка мікропротези можлива й виправдана, то починається підготовка. При виявленні карієсу, проводиться лікування. При необхідності здійснюється санація ротової порожнини для видалення нальоту, робиться КТ для оцінки стану кісткової тканини.
 2. Зняття відбитка. У стоматологічному кабінеті виконується відбиток (використовується А-силікон або С-силікон), фіксується змикання щелеп. Альтернативою зліпком служить сканування за допомогою інтраоральний сканера. Зліпок або скан передається в лабораторію.
 3. Wax-up. У лабораторії виготовляється гіпсова модель щелепи, з технічного воску моделюється бажана форма мікропротези (Wax-up). Гіпсова модель разом з підготовленою Wax-up моделлю передається лікаря. Той демонструє результат пацієнтові.
 4. Mock-up. Якщо все влаштовує, знімаються відбитки з підготовленою моделі, виготовляється силіконовий ключ. В ключ закладається матеріал для Mock-up (рідка пластмаса) і одягається на зуби. Пластмаса переноситься на належне місце, ключ знімається, надлишки матеріалу видаляються, поверхня полірується. Отриманий результат оцінюється - Mock-up дозволяє провести роботу над удосконаленням мікропротези, що дає можливість отримати в результаті ідеальний результат.
 5. CAD / CAM технологія дозволяє провести друк моделі щелепи на 3D принтері, моделювання (Wax-up, Mock-up) і виготовлення (виточування) постійного мікропротези. Такий метод обходиться дорожче.
 6. Препарування. Як спилюють зуби під вініри? Щоб накладка лягла рівно і не заважала, доводиться обточувати тканини з одного боку. Забирається не більше 0.3-0.5 мм. Процедура проводиться під анестезією, що виключає хворобливі відчуття. Лікар використовує операційний мікроскоп і бінокуляри, щоб контролювати обсяг сточування.
 7. Зняття повторного відбитка. Після завершення роботи знову знімається відбиток або виконується внутрішньоротове сканування, відбитки або скани передаються в лабораторію. За отриманим зразком виготовляється мікропротез з обраного матеріалу. На період, поки постійна реставрація знаходиться в роботі (процес займає близько тижня), пацієнту встановлюються захисна накладка (використовується цемент для тимчасової фіксації).
 8. Примірка і установка. Коли виріб готовий, пацієнт приходить на прийом. Тимчасовий захист знімається, поверхня очищається, обробляється антисептиком, здійснюється примірка. Якщо все в порядку, виконується установка. Для фіксації постійної конструкції вибирається матеріал відповідно до її кольором і товщиною - це можуть бути рідкий фотокомпозіт або цемент подвійного затвердіння. Після засвічення лампою накладка надійно фіксується. На завершальному етапі поверхня очищається, полірується.
_

Правильний догляд

Кераміка не вбирає пігментів - фарбувальні напої та продукти під заборону не потрапляють. Композитні матеріали з плином часу фарбуються, тому при їх використанні розумні обмеження дотримуватися доведеться. Важливо захищати будь-які накладні пластини від різких перепадів температури і від ударів, не можна надкушувати тверді продукти - це шкідливо для вінірів, може відбутися відшарування, утворитися тріщина або скол.

Догляд за винирами здійснюється за загальними правилами - зуби чистять двічі на день зубною щіткою середньої жорсткості. Використовується неабразивні паста, зубний порошок не застосовується. Ополіскувачі використовувати можна і потрібно. Раз на півроку рекомендується відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

_

Питання пацієнтів

Цей показник залежить від використовуваного матеріалу. Композити витримують найменший термін експлуатації (близько 5-7 років), кераміка прослужить довше (близько 10 років). Це приблизні терміни - все залежить від способу життя пацієнта, вихідного стану зуба. На кераміку E-max в стоматології надається гарантія на 1 рік - при появі тріщини на протязі цього періоду заміна здійснюється безкоштовно.

При відсутності 1 або декількох одиниць показаний міст - накладка проблеми вирішити не може.

Будь-які накладки для зубів, які не виготовлені за індивідуальними зліпкам, абсолютно марні. Купувати їх не має сенсу - це марна трата грошей.

Мікропротез можна поставити на передні зуби і жувальну групу, на верхню і нижню щелепу, на живі і депульповані (з віддаленим нервом) одиниці. Не рекомендується такий метод реставрації лише при руйнуванні більше 50% коронкової частини - в цьому випадку доцільно після пломбування поставити коронку.

Поставити накладки на здорові зуби можна, якщо потрібно змінити форму або добитися стабільного кольору. Щоб зробити таку реставрацію оборотної, варто використовувати варіант без обточування емалі (люмініри).

При незначній кривизні поставити вініри можна - виступаюча частина препарується. Таке рішення виправдане в разі, якщо необхідно швидко отримати результат. Якщо є час, то краще використовувати елайнери або брекети - вони вирівняють зуби, не завдаючи емалі шкоди. Після завершення лікування можна виправити форму / колір окремих одиниць за допомогою накладок.

Різниця полягає в тому, що при використанні накладки немає необхідності обточувати всю коронковую частина по периметру - обробляється тільки фронтальна сторона. Відрізняється і форма: коронка повністю закриває куксу, а вінір виконується у вигляді пластинки. У матеріалах різниці немає - в обох випадках використовується прес-кераміка.

_

Скільки коштують вініри?

Вартість залежить від складності та обсягу робіт (кількості одиниць), використовуваного матеріалу (прес-кераміка, композит). Має значення вид накладок - якщо вибір зроблений на користь Люмініри, то ціна за 1 зуб буде вище.

_

Ціни

 • Керамічний вінір Е-max 4500 ₴
 • Вінір Е-max Cad-Cam 6000 ₴
_

Наші переваги

Поставити вініри і люмініри E-max (Ivoclar-Vivadent, Німеччина) з підвищеними естетичними вимогами на 1 або кілька зубів можна, відвідавши сімейну стоматологію City Smiles в Харкові. Прийом веде Член Асоціації Стоматологів України, ортопед з великим досвідом роботи (понад 13 років). Сучасні технології та якісні матеріали дозволяють забезпечити відмінний естетичний результат. Надається гарантія.

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Лещук Олена Олександрівна
Директор стоматології, ортодонт, ортопед
Досвід більше 13 років