Приблизно у 20% населення Землі діагностується діастема. Міжзубна щілина знижує самооцінку, впливає дикцію, викликає стоматологічні проблеми, тому відкладати лікування не можна. Лікарі сімейної стоматології City Smiles проведуть діагностику та запропонують оптимальні шляхи вирішення.
Великий проміжок між першими різцями (передніми зубами) називається діастемою, а щілина між зубами на інших ділянках щелепи – трьома. Найчастіше діастема діагностується на верхньому зубному ряду, але може утворитися на нижній щелепі. Розмір щербинки – від 1 до 6 мм.
Усунути щілину між різцями дозволяє ортодонтичне лікування. На результат доведеться чекати довше, але для його досягнення не потрібно обточувати зуби, а виправити можна навіть складні дефекти (якщо крім щілини присутня скрученість, діагностований неправильний прикус). Процес зближення сусідніх одиниць відбувається поступово за рахунок постійно чинного і точно прорахованого зовнішнього тиску.
Якщо у дитини з'явилася щербинка між передніми чи жувальними зубами, варто відвідати стоматологію – тільки лікар може правильно оцінити ситуацію. Звернутися по допомогу можуть і дорослі пацієнти. У City Smiles прийом ведуть досвідчені фахівці (досвід роботи – понад 10 років). У діагностиці та лікуванні діастеми та трьох використовується сучасне обладнання, застосовуються якісні матеріали від перевірених виробників. Здійснюється художня реставрація, встановлюються вініри та брекет-системи, проводиться лікування за допомогою виготовлених по зліпку щелепи елайнерів. Надається гарантія.
Міжрізцева щілина може утворитися внаслідок генетичної схильності. Інші причини:
Діастема буває:
Справжню діастему необхідно лікувати – ця аномалія викликає низку неприємних наслідків.
Чим ширша міжзубна щілина, тим помітніший дефект при посмішці чи розмові. Це призводить до розвитку комплексів у людини – проблеми психологічного характеру перешкоджають соціальній адаптації. Низька естетика посмішки може позбавити перспектив у професіях, пов'язаних із виступом перед публікою.
Залишки їжі потрапляють у проміжок між різцями, згодом розвивається карієс. При відкушуванні тверді частинки травмують відкриту ділянку ясен, що призводить до запальних процесів.
Аномалія заважає правильній вимові деяких звуків – порушується дикція. Поліпшити її, не зачепивши щілину між різцями, неможливо.
Для усунення щілини між зубами необхідно завітати до сімейної стоматології.
Діагностика
У першому етапі проводиться діагностика. Після огляду виконується рентгенівський знімок, може бути призначена ортопантомограма. Лікар обстежує область розташування різців та альвеолярного відростка, уточнює товщину перегородки, місце розташування коренів центральних та бічних різців. Це дозволяє зробити висновок про причину появи міжрізцевої щілини та скласти план лікування.
Попередній етап
Залежно від виявленого порушення, лікар призначає попереднє лікування. Якщо діастема розвинулася внаслідок аномалії вуздечки чи кісткової перегородки, то корекції застосовується хірургічний метод. У процесі обстеження можна виявити ретинований зуб – він підлягає видаленню. Якщо виявлено ураження пародонту, що спричинило атрофію кісткової тканини, проводиться відповідне лікування.
Основне лікування
Як усунути дефект, лікар вирішує, виходячи з клінічної картини та побажань пацієнта – використовуються ортодонтичний, ортопедичний, терапевтичний методи.
Прямі вініри – найшвидший спосіб вирішення проблеми. Лікар проводить художню реставрацію за допомогою композитних матеріалів у роті пацієнта. Зуб препарується, матеріал наноситься пошарово і засвічується лампою – після затвердіння поверхня полірується. Мінуси такого рішення:
Цей ортопедичний метод забезпечує відмінну естетику та більш тривалий результат. Вінір являє собою мікропротез – накладну пластинку з кераміки товщиною 0.3-0.5 мм. Її лікар наклеює на видимий бік заздалегідь підготовленого різця. При препаруванні знімається тонкий шар тканин, обробляється тільки лицьова сторона.
Мінуси такого рішення:
Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.