Металеві брекети

_
Металеві брекети
Металеві брекети

Металеві брекети є одним з найбільш популярних і ефективних методів лікування в сімейної стоматології City Smiles в Харкові. Завдяки багаторічному досвіду і сучасним конструкціям, процес корекції зубного ряду стає безболісної і легкої процедурою.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Металеві брекети є одним з найбільш популярних і ефективних методів лікування в сімейної стоматології City Smiles в Харкові. Завдяки багаторічному досвіду і сучасним конструкціям, процес корекції зубного ряду стає безболісної і легкої процедурою.

_

Як встановлюють брекети

Металеві брекети можна назвати класикою ортодонтичного лікування. В їх створенні використовуються різні типи металів: сталь, титан, сплави. Їх конструкція надійна і міцна. До того ж вартість брекетів на основі металу нижче, ніж на аналоги з інших матеріалів, наприклад, кераміки. Якщо раніше носіння ортодонтичної системи могло викликати сором, то сьогодні простежується тренд на здорові, рівні зуби, а коригувальна конструкція більше не спотворює зовнішність.

_

Процес лікування брекетами

Найчастіше такі ортодонтичні конструкції виробляються з нікелевих сплавів або медичної нержавіючої сталі, в більш дорогих системах використовується золоте напилення.

До плюсів ортодонтичних конструкцій з металу можна віднести наступне:

 • Висока міцність. Імовірність її поломки дуже мала. Це відноситься і до лінгвальних, і до вестибулярним системам.
 • Широкі можливості для виправлення дефектів прикусу. Використовуючи системи з металу, можна виправити майже будь-який дефект прикусу.
 • Доступна ціна. Цей тип ортодонтичних систем вважається одним з найбільш доступних.

Найчастіше від носіння звичайних металевих брекетів відмовляються, тому що вони завжди знаходяться на виду. Це може викликати психологічний дискомфорт. Але сьогодні ставлення до корекції прикусу значно змінилося.

Елементи конструкції металевих брекетів можуть подразнювати слизову. На жаль, цей недолік властивий всім ортодонтичним системам, потрібно просто адаптуватися до наявності коригуючого прикус пристрою в роті. Важливо, щоб воно було правильно встановлено, а також проводилося спостереження за станом щелепи в період лікування. У клініці City Smiles вас чекають кваліфіковані ортодонти, які допоможуть підібрати підходящу брекет-систему і проведуть комплексне лікування по виправленню прикусу.

Види металевих брекетів

_
Види металевих брекетів
_
Види металевих брекетів

Існує кілька варіантів класифікації брекет-систем. Залежно від місця установки вони бувають:

 • Вестибулярні. Кріпляться на зовнішній стороні зубів. Це універсальні ортодонтичні конструкції, які практично не спотворюють дикцію, з ними корекція прикусу проходить швидше. Але вони помітні і можуть пошкоджувати м'які тканини.
 • Лінгвальні. Встановлюються на внутрішній стороні зубів, тому непомітні для оточуючих. Мінусом таких конструкцій є більш висока ціна і велика, в порівнянні з вестибулярними брекет-системами, тривалість лікування.

Також існують брекети металеві самолігуючі (безлігатурні) і лігатурні. Розглянемо їх відмінності:

 • Лігатурні. Вони вимагають більш частих візитів до стоматолога. В середньому слід бувати у ортодонта раз в 3-4 тижні. Їх конструкція представляє собою силову дугу, зафіксовану за допомогою гумки або металевого дроту (це і є лігатури).
 • Безлігатурні. У них замість лігатур застосовуються фіксатори або засувки. Так як дуга в таких конструкціях і Ваш система може самолігіроваться, сила тертя мінімальна, що робить ортодонтичне лікування більш комфортним. Відвідувати стоматолога пацієнтам, які вибрали такий різновид брекетів потрібно в два рази рідше.

Крім класичних металевих брекетів є їх зменшений варіант – Н4. Їх розмір на 20-30% менше традиційних ортодонтичних систем.

_

Як встановлюють металеві брекети?

Цей процес складається з декількох етапів:

 • Складання плану лікування. Спочатку фахівець оглядає ротову порожнину пацієнта, оцінює стан суглобів і м'язів, в тому числі на основі панорамного знімка. За результатами діагностики підбирається оптимальний спосіб корекції, визначається траєкторія вирівнювання неправильного прикусу.
 • Санація ротової порожнини. Цей етап необхідний, якщо у пацієнта є проблеми з яснами, карієс, зубний камінь, інші патології.
 • Створення зліпків. Далі лікар знімає зліпки з щелеп, потім вони направляються в зуботехнічну лабораторію.
 • Установка брекетів. На кожен зуб за допомогою спеціального клею кріпиться брекет. Потім через них протягується дуга. Процес установки ортодонтичної конструкції безболісний для пацієнта.

Дуже важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога по догляду за порожниною рота під час ортодонтичного лікування. Також не варто пропускати регулярні візити до лікаря. Раз в 3 місяці рекомендується проводити професійну гігієнічну чистку порожнини рота.

Після зняття брекет-системи виправлення прикусу не закінчується. Пацієнту необхідно буде носити спеціальні капи, які не дадуть зубам повернутися в колишнє положення. До цього етапу варто & nbsp; підходити відповідально, інакше ефективність лікування значно знизиться.

_

Особливості гігієни і харчування під час носіння брекетів

Під час ортодонтичного лікування пацієнту необхідно переглянути свої харчові звички:

 • відмовитися від твердої їжі;
 • виключити з раціону липкі продукти (жуйки, іриски, пр.);
 • мінімізувати або виключити вживання газованих напоїв і солодощів, щоб зменшити їх негативний вплив на емаль;
 • не вживати занадто гарячі або холодні напої, їжу.

Слід ретельніше підходити до гігієни порожнини рота:

 • використовувати зубну нитку;
 • використовувати ортодонтичну щітку з V-подібним поглибленням;
 • застосовувати іригатор, який буде допомагати позбуватися від залишків їжі, нальоту;
 • очищати замочки від залишків їжі за допомогою спеціальної щітки-йоржика.

При будь-якому дискомфорті необхідно звернутися до ортодонта, можливо буде потрібно відкоригувати брекет-систему

_

Вартість установки металевих брекетів в стоматологічній клініці City Smiles

Ціни на металеві брекети можуть відрізнятися в залежності від виробника. Ми використовуємо коригувальні системи італійського та корейського виробництва. Це перевірені ортодонтичні системи, які довели свою ефективність. Ознайомитися з їх вартістю можна в нашому прайсі, але остаточна ціна лікування буде відома тільки після огляду.

Звернувшись в нашу клініку, ви потрапите в руки професіоналів, які регулярно підвищують свою кваліфікацію не тільки в Україні, а й проходячи міжнародне навчання.

_

Ціни

 • Металеві брекети Пд. Корея / 1 щелепа 4900 ₴
 • Металеві брекети Італія / 1 щелепа 6500 ₴
 • Металеві брекети (раннє лікування) / 1 щелепа 4500 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Лещук Олена Олександрівна
Директор стоматології, ортодонт, ортопед
Досвід більше 13 років