Бюгельні протези

_
Бюгельні протези
Бюгельні протези

Для швидкого відновлення естетики при втраті частини зубного ряду використовуються бюгельні протези. Вони складаються з міцного каркаса (бюгеля), на який встановлюється базис, що імітує ясна і служить опорою для штучних зубів.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Для швидкого відновлення естетики при втраті частини зубного ряду використовуються бюгельні протези. Вони складаються з міцного каркаса (бюгеля), на який встановлюється базис, що імітує ясна і служить опорою для штучних зубів.

_

Показання

Бюгель встановлюється при неможливості відновлення жувальних функцій за допомогою мостів або шляхом імплантації.

Основні показання - різні дефекти зубного ряду:

 • Кінцеві (відсутні крайні в ряду зуби);
 • Включені ("пробіл" знаходиться між здоровими зубами);
 • Односторонні або двосторонні.

Лікар приймає рішення про встановлення такого виду знімних протезів, враховуючи топографію дефектів, протяжність, стан опорних зубів, вид прикусу, чутливість пацієнта до матеріалів.

_

Переваги

Литий каркас рівномірно розподіляє виникають при пережовуванні їжі різноспрямовані сили, навантаження передається на опорні зуби, ясна, кісткову тканину. Конструкція компактна, легка, зручна у використанні. Вона лише частково закриває під'язикової простір і небо, дикція і чутливість не порушуються, адаптація займає мінімум часу, дискомфорту при жуванні не виникає.

Інші переваги дугових конструкцій:

 • Естетичний вигляд (бюгель малопомітний в роті);
 • Стабільність положення;
 • Надійність, довговічність, міцність;
 • Можливість цілодобового носіння;
 • Збереження природних відчуттів.
_

Види і класифікація

Бюгельні зубні протези класифікуються за:

 • Використовуваних матеріалів - бувають нейлоновими і пластмасовими;
 • Способу фіксації (застосовуються кламерами, аттачмени, телескопічні коронки).
_

Використовувані матеріали

Нейлонові (м'які) протези розроблені італійською фірмою Quattro Ti. Каркасна основа виготовляється з еластичного полімерного сплаву. До неї кріпиться нейлоновий базис з зубними коронками. Гачки-кламерами пофарбовані в тон опорного зуба, що робить їх непомітними - протез легкий, естетичний, зручний. Матеріал не викликає алергії, тонується в усі відтінки білого і рожевого, не вицвітає з часом, не вбирає забруднення, не стає середовищем для розвитку бактерій.

Пластмасові бюгельні протези мають високу стійкість до навантажень і механічних пошкоджень. Матеріал не стирається з часом, не викликає алергії і подразнення слизової. У міцності використовувана пластмаса схожа з металом. Завдяки гнучкості вона добре примикає до ясен, забезпечуючи надійну фіксацію. Реабілітаційний період займає мінімум часу, пацієнти відзначають зручність носіння. Термопластмаси негігроскопічна, пігменти вона не вбирає, бактерії вглиб не проникають. Матеріал підлягає фарбуванню в тон тканин.

_

Способи фіксації

Для фіксації використовуються:

 • Кламерами - опорно-утримуючі гачки, що фіксуються на опорних зубах (необхідність в препаруванні відсутня);
 • Аттачменти - мікрозамках, один з елементів яких кріпиться в мікропротези, другий розміщується на опорному зубі і закривається коронкою (зуб доводиться препарувати);
 • Телескопічні (складові) коронки - опорним підставою служить обточена під потрібну форму і покрита металом культя, на якій фіксується штучний зуб з порожниною всередині.

Шуновані бюгелі

_
Шуновані бюгелі
_
Шуновані бюгелі

Зміцнюють конструкції на бюгеле застосовуються при лікуванні захворювань пародонту - зняття навантаження з хворих зубів і її перерозподілу на інші частини жувального апарату сприяє металева дуга. Це дозволяє зупинити прогресування пародонтозу.

_

Правильний догляд і використання

При носінні бюгельних протезів після кожного прийому їжі рекомендується обполіскувати рот. Зняту конструкцію промивають кип'яченою або мильною водою. Показана чистка звичайної (неабразівной) або спеціальною зубною пастою і щіткою.

Раз на добу на 10-15 хвилин протез поміщають в розчин, приготований з спеціальних таблеток і води. Така обробка запобігає корозії, нейтралізує бактеріальний наліт. Раз в тиждень використовують біораствор, що видаляє трудновиводімиє залишки їжі. Раз в 6 місяців варто відвідувати стоматолога - при необхідності буде виконана перебазування.

_

Особливості ціноутворення

На вартість бюгельних протезів впливають:

 • Використовувані матеріали;
 • Кількість заміщаються одиниць;
 • Розташування (одно-, двостороннє);
 • Тип фіксації.
_

Ціни

 • Бюгельний протез на замках Bredent (односторонній) 5500 ₴
 • Бюгельний протез на замках Bredent (двосторонній) 8000 ₴
 • Бюгельний протез на замках МК-1 14500 ₴
_

Переваги установки бюгельних протезів в City Smiles

Сімейна стоматологія City Smiles надає комплекс послуг по заміщенню часткових дефектів зубних рядів за допомогою бюгельних протезів. Варіанти кріплення: Bredent (Німеччина) і МК-1 (США). Обидві системи забезпечують непомітну фіксацію протеза. Конструкція не викликає дискомфорту, звикання займає мінімум часу. Стоматологія має зручне розташування (в центрі Харкова, в 200 м від станції метро Архітектора Бекетова). Прийом ведуть лікарі з досвідом роботи не менше 10 років. Кожному пацієнту підбирається оптимальний вид протезування. Надається гарантія.

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Лещук Олена Олександрівна
Директор стоматології, ортодонт, ортопед
Досвід більше 15 років