Лікування ясен

_
Лікування ясен
Лікування ясен

Зуби і ясна дуже вразливі - при відсутності правильної і регулярної гігієни м'який наліт, який з'являється на зубах після прийому їжі, перетворюється на твердий зубний камінь.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Зуби і ясна дуже вразливі - при відсутності правильної і регулярної гігієни м'який наліт, який з'являється на зубах після прийому їжі, перетворюється на твердий зубний камінь.

_

Хірургічне втручання

У запущених випадках пародонтиту, коли запальний процес поширився на кісткові тканини, консервативної терапії недостатньо для вирішення проблеми - потрібне хірургічне втручання. Проводиться гінгівектомія (часткове видалення ясна). Камені видаляються, пародонтальні кишені промиваються лікарськими розчинами. Проводяться клаптеві операції. У складних випадках потрібно імплантація замінників кісткових тканин. Для відновлення опорного апарату підходять штучні або колагенові мембрани.

_

Пародонтоз і що це таке?

На відміну від пародонтиту, що має запальний характер, пародонтоз - це хронічне незапальне захворювання оточують зуб тканин. При діагностиці лікар виявляє атрофію - зменшення розмірів і порушення функцій ділянок пародонту (ясен, альвеолярних відростків). Лікування вимагає комплексного підходу - тут перетинаються області імунології та стоматології.

_

Хірургічний метод

При запущеній формі може знадобитися хірургічне втручання - відкритий кюретаж (чистка пародонтальних кишень), заміщення уражених ділянок кістки та ін.

_

Причини

Основні причини розвитку патології:

 • спадкова схильність;
 • порушення обмінних процесів, що відбуваються в слизовій оболонці ротової порожнини;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь);
 • дефіцит в організмі вітамінів і мінералів;
 • порушення кровообігу в щелепної артерії;
 • дефекти прикусу;
 • неправильна гігієна порожнини рота;
 • травми пародонту;
 • низький імунітет;
 • ендокринні патології, що викликають порушення гормонального фону;

неврологічні проблеми.

_

Симптоми

При цій патології відсутній хворобливий синдром, а кровоточивість може спостерігатися вже на пізніх етапах. Запідозрити хвороба можна, виявивши такі ознаки:

 • зміна кольору ясен (вони стають блідими);
 • оголення шийки зуба, підвищення його чутливості до солоного, холодного, гарячого;
 • збільшення проміжків між сусідніми одиницями;
 • зміна кольору зубної емалі, поява дефектів.
_

Стадії

Пародонтоз буває локалізованим і генералізованим. У першому випадку оголення шийки і інші симптоми зачіпають ділянку щелепи, у другому - поширюються на весь зубний ряд.

Через повільне перебігу патології прийнято виділяти такі її стадії:

 • початкова - виражені ознаки відсутні, виявити хворобу може тільки стоматолог під час огляду;
 • 1-я - пацієнт помічає невелику опущення ясен, час від часу загострюється реакція при вживанні холодного / гарячого;
 • 2-я - шийки зубів сильно оголюються, підвищується чутливість до холодного / гарячого, з'являються проміжки між сусідніми одиницями в зубному ряду;
 • 4-я - діагностується сильне опущення ясен (від 65%), пацієнту складно пережовувати їжу через те, що зуби сильно розхитані.
_

Лікування

Виявити захворювання на самому ранньому етапі може тільки лікар - варто регулярно відвідувати сімейну стоматологію City Smiles для проведення планових обстежень (рекомендована періодичність - 1 раз в півроку). Якщо з'явилися навіть найменші зміни, слід відразу прийти на прийом - процес незворотній, ситуація буде погіршуватися.

_

Діагностика

Після бесіди з пацієнтом і уточнення скарг лікар проводить огляд ротової порожнини - він перевіряє стан пульпи, рухливість зубів. Призначається рентгенологічне обстеження - це дозволяє виявити осередки остеосклероза і остеопорозу, зміна кісткового малюнка. Вивчаючи знімок, лікар може точно оцінити обсяг горизонтальної втрати кісткової тканини.

_

Попередній етап

Перед тим як лікувати пародонтоз, необхідно усунути наявні стоматологічні проблеми. Здійснюється професійна гігієна порожнини рота. Якщо виявлено карієс і його ускладнення, проводиться лікування. Замінюються нависають і зношені пломби. Видаляються ті зуби, які відновленню не підлягають. Деяким пацієнтам може знадобитися ремінералізующая терапія.

_

Основний етап

Як зупинити розвиток пародонтозу? Залежно від картини перебігу патології, лікар розробляє схему лікування - для отримання хорошого результату потрібен комплексний підхід.

_

Шинування

Для зміцнення розхитаних зубів, запобігання їх зміщення і пошкодження пародонтальной зв'язки, рівномірного розподілу навантаження, нормалізації жувальної функції здійснюється шинирование - фіксація зубного ряду. Для цього використовуються:

 • скловолоконні шини - матеріал хімічно інертний, сумісний з зубними тканинами, стрічку не видно при усмішці і розмові, для установки потрібно препарування зубних тканин (виточується борозенка);
 • ортодонтический ретейнер - така конструкція виготовляється індивідуально для кожного пацієнта, вона має форму дуги, при установці не потрібна препарування, що робить такий варіант шинирования кращим.
_

Кюретаж пародонтальних кишень лазером

При запущеній формі патології одним із заходів є кюретаж пародонтальних кишень лазером. Метод безболісний, безкровний. Лікування лазером забезпечує повну стерильність. Уражені тканини навколо кореня випалюються, стимулюється ріст нових. Після сеансу ясна щільно прилягає до зуба, що сприяє його зміцненню в ясенний лунці.

Лікування і профілактика Vektor-терапією

_
Лікування і профілактика Vektor-терапією
_
Лікування і профілактика Vektor-терапією

Такий метод має на увазі вплив ультразвуку. Vektor-терапія знищує бактерії і мікроорганізми, а також продукти їх життєдіяльності, тим самим зводячи до мінімуму можливість розвитку пародонтального абсцесу (можливого ускладнення хвороби). Завдяки суспензії гідроксиапатиту кальцію зміцнюється кісткова тканина, що так важливо при цьому захворюванні.

_

Плазмоліфтінг

Після застосування хірургічного методу і для якнайшвидшої регенерації тканин використовується плазмоліфтінг. В ясна вводиться плазма - "енергетичний коктейль", отриманий з крові пацієнта. Такий метод задіє власні ресурси організму, тромбоцити беруть активну участь у відновленні тканин. В сімейної стоматології є все необхідне для проведення цієї процедури.

_

Медикаментозне лікування

Зміцненню ясен при цьому захворюванні сприяє медикаментозна терапія. Ліки призначають індивідуально, зазвичай використовують препарати TRAUMEEL і Цель Т, які надають імуностимулюючу, відновлює, протизапальну дію. Знаходять застосування засоби, які нормалізують циркуляцію крові (аскорбінова і нікотинова кислота). Якщо розвинувся запальний процес, призначається лікування антибіотиками - перед вибором препарату беруться мазки для визначення мікрофлори.

_

Профілактика і правильний догляд

Щоб після лікування уникнути рецидиву, слід вести здоровий спосіб життя - рекомендується відмовитися від куріння та інших шкідливих звичок. Особливого значення набуває щоденний догляд - потрібно користуватися зубною ниткою, чистити зуби і масажувати ясна м'якою зубною щіткою з закругленими щетинками (раз в 3 місяці її необхідно міняти). Рекомендується використовувати зубну пасту без абразивних частинок, перевага віддається тій, що забезпечує позитивний вплив на тканини пародонту - підійдуть LACALUT AKTIV, Пародонтол, PARODONTAX тощо.

_

Пародонтит

Запалення пародонта, супроводжуване руйнуванням кісткової тканини і зубодесневого прикріплення, називається пародонтит. При цьому захворюванні мікроорганізми проникають всередину лунки і осідають на стінках кореня, зв'язковий апарат заміщається рубцевої тканиною. При відсутності лікування зуби розхитуються і випадають.

_

Види

 • локалізованим (вогнищевим) - область запального процесу обмежена 1-2 зубами;
 • генералізований (дифузним) - процес охоплює весь зубний ряд.

Ступеня тяжкості захворювання:

 • легка - глибина пародонтальних кишень не перевищує 4 мм, патологічна рухливість відсутня, кісткова тканина межкорневой перегородки зруйнована незначно (до 1/3 довжини коренів);
 • середня - спостерігається рухливість І-ІІ ступеня, глибина кишень і деструкція (руйнування) кісткової тканини прогресують;
 • важка - деструкція перевищує половину довжини коренів, глибина кишені збільшується до 6 мм, рухливість посилюється (ІІ-ІІІ ст.).

За особливостями перебігу розрізняють пародонтит:

 • гострий;
 • хронічний (носить циклічний характер).

При гнійному пародонтите присутній гнійневідокремлюване. При відсутності лікування розвивається ускладнення - абсцес (утворюється гнійна порожнина).

_

Причини

Локалізована форма найчастіше розвивається внаслідок травми пародонту нависає або завищеною пломбою, коронкою, мостовидні або знімним протезом. Такий стан діагностується також при патології прикусу.

Генералізований процес зазвичай стає наслідком бактеріального ураження пародонту через погану гігієни порожнини рота. На надясенні і підясневих зубних відкладеннях активно розвиваються мікроорганізми, в процесі життєдіяльності вони виділяють токсини. У тканинах пародонта виникає і прогресує запалення.

_

Ознаки

На початкових стадіях симптоматика виражена слабо - слина стає в'язкою, можуть турбувати кровоточивість ясен, незначна хиткість зубів. У міру розвитку процесу стан погіршується, спостерігаються:

 • хворобливі відчуття;
 • запалення, набряклість, кровоточивість ясен;
 • гнійні виділення, абсцеси;
 • збільшення розмірів і болючість підщелепних лімфатичних вузлів;
 • рухливість і зміщення зубів.
_

Гінгівіт

Початкова стадія запалення ясен називається гінгівітом - вона досить легко переноситься пацієнтом. На відміну від пародонтиту, це захворювання не викликає необоротних змін пародонту (не відбувається руйнування зв'язкового апарату і кісткової тканини). При усуненні факторів, що провокують запалення, все приходить в норму.

_

Види і симптоми

За характером протікання гінгівіт буває гострим і хронічним (уповільненим, з періодичними загостреннями). За особливостями розвитку запального процесу виділяють гінгівіт:

 • катаральний (початкова форма з незначною симптоматикою - сверблячкою, кровоточивістю ясен);
 • виразковим (виразково-некротичним) - спостерігаються відмерлі ділянки тканин, формуються відкриті виразки, з'являється сіруватий наліт, з рота відчувається неприємний запах;
 • гипертрофическим - тканини, що закривають коронковую частина, сильно розростаються;
 • атрофическим - рівень ясна знижується, шийка коронки оголюється;
 • десквамативний - поверхню слизових оболонок на окремих ділянках відшаровується.

Загальні симптоми:

 • кровоточивість і біль при чищенні зубів;
 • набряклість, рихлість, почервоніння ясен.
_

Причини

У 90% випадків гінгівіт розвивається при відсутності правильної гігієни порожнини рота - на тлі цього утворюється мікробна біоплівка, формуються тверді зубні відкладення, що травмують м'які тканини.

Інші причини:

 • недостатнє надходження з їжею вітамінів і мінеральних речовин;
 • старі пломби, некоректне протезування (травмування ясна гострими краями);
 • цукровий діабет та інші ендокринні захворювання;
 • зниження імунітету на тлі перенесених захворювань або оперативного втручання;
 • клімакс, вагітність, статеве дозрівання;
 • стоматологічні проблеми (патології прикусу, карієс, неправильне прорізування зубів, абсцеси);
 • алергічні реакції;
 • прийом деяких препаратів (контрацептивів, антибіотиків, антидепресантів);
 • шкідливі пристрасті.
_

Лікування

При підозрі на гінгівіт і пародонтит варто звернутися в стоматологію - чим раніше буде розпочато лікування за індивідуально складеною схемою, тим більше шансів на збереження зубів. Обов'язково коригується гігієна порожнини рота.

_

Діагностика та гігієнічні процедури

На початковому етапі лікар вислуховує скарги пацієнта, проводить огляд ротової порожнини, дізнається, чи приймає він лікарські препарати, чи є хронічні захворювання. Проводяться інші заходи:

 • перевіряються стан пульпи та ступінь рухливості зубів;
 • зондуючого пародонтальні кишені.

При наявності некоректно встановлених зубних протезів, що нависають пломб, здійснюється лікування. Усуваються вогнища інфекції - пломбуються зуби, видаляються коріння не підлягають відновленню одиниць. Проводиться професійна чистка ультразвуком. Видаляються наддесневие і підясенні відкладення.

_

Вектор-терапія

При глибині пародонтальних кишень до 6 мм і відсутності гнійних виділень показана Вектор-терапія. Процедура не має на увазі безпосереднього контакту наконечника з м'якими тканинами. Ультразвукове вплив передається через омиває рідина. Зруйновані відкладення вимиваються. Крім того, що ультразвук видаляє зубні камені, він знезаражує, покращує живлення слизової, забезпечує протизапальну дію. Після завершення процедури поступово відновлюється нормальне примикання ясен.

_

Лазерне лікування

У плані антисептичної обробки і забезпечення протизапальної дії альтернативою Вектору може служити лазерне лікування пародонтальних кишень - лазер коагулює і видаляє патологічні тканини, знезаражує, перешкоджає подальшому прогресуванню захворювання. На початкових стадіях запального процесу досить 1 процедури, при запущеній формі призначають 2-3 сеансу (по 1 в тиждень).

_

Протизапальна терапія

Нейтралізації запалення ясен сприяють полоскання, ванночки, аплікації, іригації. Чим полоскати, порекомендує стоматолог - призначаються засоби містять антисептики (фурацилін, хлоргексидин, хлорофіліпт). Можуть використовуватися препарати з антимікробну, протизапальну, антигрибкові дією.

_

Ін'єкції

Курс лікування при пародонтиті має на увазі введення різних препаратів - їх призначає лікар з урахуванням ступеня тяжкості захворювання.

Використовуються:

 • імуномодулятори;
 • вітаміни (В1, В2, В6, В12, С);
 • біостимулятори;
 • склерозуючі уколи;
 • антибіотики.
_

Профілактика

Після лікування пародонтиту та гінгівіту важливо не допустити рецидиву - цьому сприяє правильна гігієна порожнини рота. В кабінеті стоматолога пацієнт навчається правилам чищення зубів, використання межзубного йоржика і зубної нитки. Лікар рекомендує хворому ефективну професійну зубну пасту (наприклад, Пародонтакс) - вона повинна містити бікарбонат натрію (це речовина видаляє мікробну біоплівку). Перший час застосовується м'яка зубна щітка - не можна травмувати ясна.

 

_

Вартість

Від тяжкості стану і наявності супутніх проблем залежить вартість лікування тканин пародонту. Якщо потрібно пломбування, виникла необхідність в імплантації кісткової тканини або в заміні дратівливих ясна стоматологічних протезів, то розмір витрат збільшується.

_

Ціни

 • Ін'єкція ліків в ясна100 ₴
_

Питання пацієнтів

Пародонтит - запальне захворювання ясен з такими симптомами, як хворобливість, кровоточивість, набряклість. Воно добре піддається терапії. Пародонтоз - патологія, що супроводжується атрофією тканин. Метою лікування є запобігання подальшого поширення процесу. Відновити атрофовані тканини неможливо. Потрібно динамічне спостереження (регулярні відвідування стоматології для контролю стану)

При цьому захворюванні і після лікування не рекомендується ставити імпланти, оскільки неможливо з точністю передбачити результат - після імплантації чужорідного елементу можливі ускладнення. Доцільно використовувати зубні протези - їх ставлять після лікування і зміцнення ясен.

В даний час не існує методів, здатних відновити атрофовану ясна, можна лише не допустити погіршення ситуації.

Ні, фізіопроцедури не забезпечують позитивних змін, тому в нашій стоматології такі методи не застосовуються.

Народні методи не можуть замінити професійного лікування - вдаючись до них, пацієнти лише відкладають візит до лікаря, що в кінцевому підсумку може призвести до втрати зубів (процес постійно прогресує).

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Дінець Ірина Миколаївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 15 років
Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років