Зуби і ясна дуже вразливі - при відсутності правильної і регулярної гігієни м'який наліт, який з'являється на зубах після прийому їжі, перетворюється на твердий зубний камінь.
Зуби і ясна дуже вразливі - при відсутності правильної і регулярної гігієни м'який наліт, який з'являється на зубах після прийому їжі, перетворюється на твердий зубний камінь.
У запущених випадках пародонтиту, коли запальний процес поширився на кісткові тканини, консервативної терапії недостатньо для вирішення проблеми - потрібне хірургічне втручання. Проводиться гінгівектомія (часткове видалення ясна). Камені видаляються, пародонтальні кишені промиваються лікарськими розчинами. Проводяться клаптеві операції. У складних випадках потрібно імплантація замінників кісткових тканин. Для відновлення опорного апарату підходять штучні або колагенові мембрани.
На відміну від пародонтиту, що має запальний характер, пародонтоз - це хронічне незапальне захворювання оточують зуб тканин. При діагностиці лікар виявляє атрофію - зменшення розмірів і порушення функцій ділянок пародонту (ясен, альвеолярних відростків). Лікування вимагає комплексного підходу - тут перетинаються області імунології та стоматології.
При запущеній формі може знадобитися хірургічне втручання - відкритий кюретаж (чистка пародонтальних кишень), заміщення уражених ділянок кістки та ін.
Основні причини розвитку патології:
неврологічні проблеми.
При цій патології відсутній хворобливий синдром, а кровоточивість може спостерігатися вже на пізніх етапах. Запідозрити хвороба можна, виявивши такі ознаки:
Пародонтоз буває локалізованим і генералізованим. У першому випадку оголення шийки і інші симптоми зачіпають ділянку щелепи, у другому - поширюються на весь зубний ряд.
Через повільне перебігу патології прийнято виділяти такі її стадії:
Виявити захворювання на самому ранньому етапі може тільки лікар - варто регулярно відвідувати сімейну стоматологію City Smiles для проведення планових обстежень (рекомендована періодичність - 1 раз в півроку). Якщо з'явилися навіть найменші зміни, слід відразу прийти на прийом - процес незворотній, ситуація буде погіршуватися.
Після бесіди з пацієнтом і уточнення скарг лікар проводить огляд ротової порожнини - він перевіряє стан пульпи, рухливість зубів. Призначається рентгенологічне обстеження - це дозволяє виявити осередки остеосклероза і остеопорозу, зміна кісткового малюнка. Вивчаючи знімок, лікар може точно оцінити обсяг горизонтальної втрати кісткової тканини.
Перед тим як лікувати пародонтоз, необхідно усунути наявні стоматологічні проблеми. Здійснюється професійна гігієна порожнини рота. Якщо виявлено карієс і його ускладнення, проводиться лікування. Замінюються нависають і зношені пломби. Видаляються ті зуби, які відновленню не підлягають. Деяким пацієнтам може знадобитися ремінералізующая терапія.
Як зупинити розвиток пародонтозу? Залежно від картини перебігу патології, лікар розробляє схему лікування - для отримання хорошого результату потрібен комплексний підхід.
Для зміцнення розхитаних зубів, запобігання їх зміщення і пошкодження пародонтальной зв'язки, рівномірного розподілу навантаження, нормалізації жувальної функції здійснюється шинирование - фіксація зубного ряду. Для цього використовуються:
При запущеній формі патології одним із заходів є кюретаж пародонтальних кишень лазером. Метод безболісний, безкровний. Лікування лазером забезпечує повну стерильність. Уражені тканини навколо кореня випалюються, стимулюється ріст нових. Після сеансу ясна щільно прилягає до зуба, що сприяє його зміцненню в ясенний лунці.
Такий метод має на увазі вплив ультразвуку. Vektor-терапія знищує бактерії і мікроорганізми, а також продукти їх життєдіяльності, тим самим зводячи до мінімуму можливість розвитку пародонтального абсцесу (можливого ускладнення хвороби). Завдяки суспензії гідроксиапатиту кальцію зміцнюється кісткова тканина, що так важливо при цьому захворюванні.
Після застосування хірургічного методу і для якнайшвидшої регенерації тканин використовується плазмоліфтінг. В ясна вводиться плазма - "енергетичний коктейль", отриманий з крові пацієнта. Такий метод задіє власні ресурси організму, тромбоцити беруть активну участь у відновленні тканин. В сімейної стоматології є все необхідне для проведення цієї процедури.
Зміцненню ясен при цьому захворюванні сприяє медикаментозна терапія. Ліки призначають індивідуально, зазвичай використовують препарати TRAUMEEL і Цель Т, які надають імуностимулюючу, відновлює, протизапальну дію. Знаходять застосування засоби, які нормалізують циркуляцію крові (аскорбінова і нікотинова кислота). Якщо розвинувся запальний процес, призначається лікування антибіотиками - перед вибором препарату беруться мазки для визначення мікрофлори.
Щоб після лікування уникнути рецидиву, слід вести здоровий спосіб життя - рекомендується відмовитися від куріння та інших шкідливих звичок. Особливого значення набуває щоденний догляд - потрібно користуватися зубною ниткою, чистити зуби і масажувати ясна м'якою зубною щіткою з закругленими щетинками (раз в 3 місяці її необхідно міняти). Рекомендується використовувати зубну пасту без абразивних частинок, перевага віддається тій, що забезпечує позитивний вплив на тканини пародонту - підійдуть LACALUT AKTIV, Пародонтол, PARODONTAX тощо.
Запалення пародонта, супроводжуване руйнуванням кісткової тканини і зубодесневого прикріплення, називається пародонтит. При цьому захворюванні мікроорганізми проникають всередину лунки і осідають на стінках кореня, зв'язковий апарат заміщається рубцевої тканиною. При відсутності лікування зуби розхитуються і випадають.
Ступеня тяжкості захворювання:
За особливостями перебігу розрізняють пародонтит:
При гнійному пародонтите присутній гнійневідокремлюване. При відсутності лікування розвивається ускладнення - абсцес (утворюється гнійна порожнина).
Локалізована форма найчастіше розвивається внаслідок травми пародонту нависає або завищеною пломбою, коронкою, мостовидні або знімним протезом. Такий стан діагностується також при патології прикусу.
Генералізований процес зазвичай стає наслідком бактеріального ураження пародонту через погану гігієни порожнини рота. На надясенні і підясневих зубних відкладеннях активно розвиваються мікроорганізми, в процесі життєдіяльності вони виділяють токсини. У тканинах пародонта виникає і прогресує запалення.
На початкових стадіях симптоматика виражена слабо - слина стає в'язкою, можуть турбувати кровоточивість ясен, незначна хиткість зубів. У міру розвитку процесу стан погіршується, спостерігаються:
Початкова стадія запалення ясен називається гінгівітом - вона досить легко переноситься пацієнтом. На відміну від пародонтиту, це захворювання не викликає необоротних змін пародонту (не відбувається руйнування зв'язкового апарату і кісткової тканини). При усуненні факторів, що провокують запалення, все приходить в норму.
За характером протікання гінгівіт буває гострим і хронічним (уповільненим, з періодичними загостреннями). За особливостями розвитку запального процесу виділяють гінгівіт:
Загальні симптоми:
У 90% випадків гінгівіт розвивається при відсутності правильної гігієни порожнини рота - на тлі цього утворюється мікробна біоплівка, формуються тверді зубні відкладення, що травмують м'які тканини.
Інші причини:
При підозрі на гінгівіт і пародонтит варто звернутися в стоматологію - чим раніше буде розпочато лікування за індивідуально складеною схемою, тим більше шансів на збереження зубів. Обов'язково коригується гігієна порожнини рота.
На початковому етапі лікар вислуховує скарги пацієнта, проводить огляд ротової порожнини, дізнається, чи приймає він лікарські препарати, чи є хронічні захворювання. Проводяться інші заходи:
При наявності некоректно встановлених зубних протезів, що нависають пломб, здійснюється лікування. Усуваються вогнища інфекції - пломбуються зуби, видаляються коріння не підлягають відновленню одиниць. Проводиться професійна чистка ультразвуком. Видаляються наддесневие і підясенні відкладення.
При глибині пародонтальних кишень до 6 мм і відсутності гнійних виділень показана Вектор-терапія. Процедура не має на увазі безпосереднього контакту наконечника з м'якими тканинами. Ультразвукове вплив передається через омиває рідина. Зруйновані відкладення вимиваються. Крім того, що ультразвук видаляє зубні камені, він знезаражує, покращує живлення слизової, забезпечує протизапальну дію. Після завершення процедури поступово відновлюється нормальне примикання ясен.
У плані антисептичної обробки і забезпечення протизапальної дії альтернативою Вектору може служити лазерне лікування пародонтальних кишень - лазер коагулює і видаляє патологічні тканини, знезаражує, перешкоджає подальшому прогресуванню захворювання. На початкових стадіях запального процесу досить 1 процедури, при запущеній формі призначають 2-3 сеансу (по 1 в тиждень).
Нейтралізації запалення ясен сприяють полоскання, ванночки, аплікації, іригації. Чим полоскати, порекомендує стоматолог - призначаються засоби містять антисептики (фурацилін, хлоргексидин, хлорофіліпт). Можуть використовуватися препарати з антимікробну, протизапальну, антигрибкові дією.
Курс лікування при пародонтиті має на увазі введення різних препаратів - їх призначає лікар з урахуванням ступеня тяжкості захворювання.
Використовуються:
Після лікування пародонтиту та гінгівіту важливо не допустити рецидиву - цьому сприяє правильна гігієна порожнини рота. В кабінеті стоматолога пацієнт навчається правилам чищення зубів, використання межзубного йоржика і зубної нитки. Лікар рекомендує хворому ефективну професійну зубну пасту (наприклад, Пародонтакс) - вона повинна містити бікарбонат натрію (це речовина видаляє мікробну біоплівку). Перший час застосовується м'яка зубна щітка - не можна травмувати ясна.
Від тяжкості стану і наявності супутніх проблем залежить вартість лікування тканин пародонту. Якщо потрібно пломбування, виникла необхідність в імплантації кісткової тканини або в заміні дратівливих ясна стоматологічних протезів, то розмір витрат збільшується.
Пародонтит - запальне захворювання ясен з такими симптомами, як хворобливість, кровоточивість, набряклість. Воно добре піддається терапії. Пародонтоз - патологія, що супроводжується атрофією тканин. Метою лікування є запобігання подальшого поширення процесу. Відновити атрофовані тканини неможливо. Потрібно динамічне спостереження (регулярні відвідування стоматології для контролю стану)
При цьому захворюванні і після лікування не рекомендується ставити імпланти, оскільки неможливо з точністю передбачити результат - після імплантації чужорідного елементу можливі ускладнення. Доцільно використовувати зубні протези - їх ставлять після лікування і зміцнення ясен.
В даний час не існує методів, здатних відновити атрофовану ясна, можна лише не допустити погіршення ситуації.
Ні, фізіопроцедури не забезпечують позитивних змін, тому в нашій стоматології такі методи не застосовуються.
Народні методи не можуть замінити професійного лікування - вдаючись до них, пацієнти лише відкладають візит до лікаря, що в кінцевому підсумку може призвести до втрати зубів (процес постійно прогресує).
Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.