Лікування карієсу

_
Лікування карієсу
Лікування карієсу

Сучасні методи лікування карієсу дозволяють обійтися без кардинальних заходів - вчасно звернувшись до лікаря, Ви збережете хворий зуб. На початкових етапах можуть використовуватися неінвазивні методи, але при подальшому розвитку проблеми єдиним виходом є пломбування.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Сучасні методи лікування карієсу дозволяють обійтися без кардинальних заходів - вчасно звернувшись до лікаря, Ви збережете хворий зуб. На початкових етапах можуть використовуватися неінвазивні методи, але при подальшому розвитку проблеми єдиним виходом є пломбування.

_

Лікування карієсу зубів у стоматологічному кабінеті City Smiles

Карієс – це патологічний процес, обумовлений активним розмноженням бактерій. В процесі їх життєдіяльності із зубної емалі вимивається кальцій, відбувається розм'якшення і руйнування тканини зуба. Чим запущеними процес, тим глибше "дупло" і тим складніше зберегти уражений карієсом зуб.

В стадії плями використовуються ремінералізующая склади. При середньому і глибокому карієсі виконується препарування твердих тканин з подальшим заповненням порожнини пломбувальних матеріалів.

У багатьох випадках лікування здійснюється під місцевою анестезією, що мінімізує неприємні відчуття. Препарування має на увазі видалення зруйнованих тканин і антисептичну обробку порожнини. При глибокому карієсі, що привів до пульпіту, кореневі канали обробляються машинними інструментами – Protaper Universal, Protaper Next (Densply Mailifer) і пломбуються гарячої гутаперчею Guttacor, Thermafil. Для огорожі глибоких тканин зуба від дії пломбувального матеріалу встановлюється лікувальна або ізолююча прокладка. Якщо стан зуба після лікування карієсу вимагає контролю, порожнина заповнюється тимчасовою пломбою. В іншому випадку стоматолог підбирає пломбу під колір зуба (якщо використовуються естетичні матеріали) і формує потрібну форму з використанням необхідних допоміжних пристосувань (ретракционной нитки, матриці та ін.). Завершальний етап лікування карієсу – корекція, шліфування, полірування.

За допомогою стоматологічних матеріалів ізолюються чутливі зубні тканини, заповнюється утворилася порожнина, формується анатомічна форма коронкової частини. Пломбування зубів запобігає потраплянню мікробів у глибокі структури, нормалізує жувальні функції.

Установка пломби на зуб показана при руйнуванні коронкової частини в результаті травми або карієсу. Такий метод використовується при вроджених дефектах – з його допомогою можна прибрати щілину між зубами або надати коронки правильну анатомічну форму.

Пломбування застосовується при:

  • зміні кольору або розміру коронкової частини;
  • дефектах емалі;
  • патологічних процесах, які зачіпають пришеечную зону або кореневу область.
_

Види пломб

Залежно від цілей використання пломби бувають тимчасовими (діагностичними) і постійними.

_

Тимчасове пломбування

Такий варіант показаний на етапі лікування (при видаленні нерва, проведенні лікарської терапії). До естетичності, міцності, довговічності не пред'являються високі вимоги - використовувані матеріали повинні повністю ізолювати тканини від агресивного впливу навколишнього середовища, запобігти просочуванню лікарських засобів або девіталізуючої (муміфікуючої нерв) пасти в ротову порожнину. Після того як лікар переконається у відсутності ризиків, виконується постійна реставрація.

_

Постійні пломби

Такий варіант реставрації рекомендований у разі, якщо дефект зубної коронки не перевищує 50% її обсягу (при значній мірі руйнування доцільно застосовувати вкладки або встановлювати коронки). Матеріал заміщає наявний дефект (герметично закриває порожнину, відновлює скол), він розрахований на довгий термін служби. Стоматолог домагається повного повторення анатомічної форми коронки.

_

Фотополімери

Пломбування з використанням фотополімерів забезпечує максимальну естетику - світлотвердюючі композити можуть встановлюватися на передні і на жувальні зуби. Реставрація максимально непомітна, оскільки коефіцієнт світлопереломлювання ідентичний показниками зубної емалі, а відтінок підбирається індивідуально. Відреставрована поверхня з часом не змінює колір. При різному освітленні ефект зберігається. Затвердіння складу відбувається під впливом УФ-променів.

_

Стеклоїономіри

СІЦ (стеклоїономірні цементи) переважно використовуються в дитячій стоматології - вони забезпечують антибактеріальний ефект, мають хороше зчеплення з зубним дентином (утворюють з ним міцні з'єднання на атомарному рівні). Стеклоїономіри знижують проникність дентину, підсилюють його мінералізацію, перешкоджають розвитку залишкового карієсу. Крім дитячої практики СІЦ застосовують при наявності у пацієнтів системних захворювань або патологій ендокринної системи.

СІЦ підходять для герметизації фісур (природних зубних борозенок), реставрації жувальних і фронтальних зубів, фіксації брекетів і інших ортопедичних конструкцій, лікування прішєєчних дефектів. Застигання відбувається в результаті хімічної реакції між кислотним компонентом і порошком.

_

Етапи пломбування

Як ставлять пломбу? На первинному прийомі лікар-стоматолог вислуховує скарги пацієнта, дізнається, чи реагує зуб на холодну, чи є больовий синдром. При огляді використовується внутрішньоротова камера, що дозволяє виявити дрібні дефекти. При необхідності виконується рентген або комп'ютерна томографія - це дає можливість оцінити стан м'яких і кісткових тканин. Після діагностики починається лікування.

_

Знеболювання

В сімейної стоматології City Smiles застосовується електронна анестезія (апарат Quick Sleeper S4). Перевага цього методу - забезпечення повного і швидкого знеболювання за допомогою 1 ін'єкції (ефект настає менш ніж через 3 хвилини, можна працювати відразу з декількома одиницями). Анестетик вводиться в губчасту кістку. Пацієнт не відчуває дискомфорту через оніміння м'яких тканин. Такий метод підходить і дітям, і дорослим.

_

Ізоляція робочої області

Попадання слини може призвести до поганого прилягання матеріалу - для ізоляції робочої області використовується коффердам. Латексна пластина знижує дискомфорт при лікуванні, виключає потрапляння на ясна агресивних компонентів, запобігає механічні пошкодження. При глибокому ураженні, карієсі кореня використовується рідкий коффердам УльтраДент. Гель легко проникає в міжзубний простір, надійно фіксується на крайовий яснах. При лікуванні дітей перевага віддається ватним валикам.

_

Підготовка порожнини

Для видалення тканин, уражених карієсом, використовується турбінний наконечник - алмазний бор приводиться в рух стисненим повітрям. За рахунок алмазного покриття та високій швидкості обертання препарування займає необхідний мінімум часу. В процесі роботи стоматолог формує поверхню, очищену до видимого світлого твердого дентину.

_

Адгезивна підготовка

Композити не володіють хімічною і фізичної зв'язком із зубними тканинами - потрібна підготовка (використовуються адгезивні системи - бонди). Адгезивні системи 5 покоління вимагають попереднього протруєння тканин ортофосфорної кислотою (час впливу не перевищує 20 секунд, бонд після нанесення засвічується лампою). Більш зручні у використанні двокомпонентні самопротравлівающие системи.

_

Заповнення порожнини

Особливості пломбування залежать від використовуваного матеріалу. У разі вибору склоіономерний цемент (СИЦ), то він вноситься в підготовлену порожнину однією порцією, що забезпечує високу швидкість роботи. Багатоетапна адгезивная підготовка не потрібна.

Фотополімери наносяться пошарово (до 2 мм) після проведення адгезивной підготовки. Під дією світла лампи матеріал набуває необхідну твердість. При використанні технології Сендвіч (вона показана при глибокому карієсі) СИЦ використовується в якості прокладки при установці світлотверднучий композиту. СИЦ містить фтор і іони кальцію, що забезпечує пульпи і дентину додатковий захист.

_

Формування пломби

В процесі роботи стоматолог відновлює анатомічну будову зуба, нарощує відсутній обсяг, формує природний рельєф жувальної поверхні (фісури, горби). Після завершення маніпуляцій здійснюється перевірка змикання, виконується макроконтурірованіе (виправлення форми пломби).

Щоб відзначити ділянки, що заважають нормальному взаємодії відреставрованої поверхні з зубом-антагоністом, лікар поміщає в місце контакту смужку копіювального паперу і просить зробити кілька жувальних рухів. Зайвий матеріал видаляється з допомогою дрібнозернистих алмазних борів. Маніпуляція проводиться до досягнення ідеального змикання.

_

Шліфування, полірування

Шліфування робить непомітною кордон переходу до відреставрованого ділянці, згладжує мікронерівності. Для виконання цієї операції використовуються смужки (штріпси різного ступеня абразивності), а також абразивні пасти, що містять фтор. Полірування створює гладку поверхню, надає "сухий блиск". Для цього застосовуються полірувальні диски, конуси, чашечки.

_

Ціни

  • Фотополімерна пломба "Харизма" або "Спектрум"550 - 650 ₴
  • Фотополімерна пломба "Градія"750 - 900 ₴
  • Фотополімерна пломба в депульповані зуб550 - 850 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Дінець Ірина Миколаївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 15 років
Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років