Лікування кореневих каналів

_
Лікування кореневих каналів
Лікування кореневих каналів

Карієс - одне з найпоширеніших захворювань стоматологічних захворювань. Якщо не зайнятися лікуванням своєчасно, то крім емалі та дентину карієс вражає нерв, в результаті чого останній запалюється або вмирає. В такому випадку необхідно лікування кореневих каналів.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Карієс - одне з найпоширеніших захворювань стоматологічних захворювань. Якщо не зайнятися лікуванням своєчасно, то крім емалі та дентину карієс вражає нерв, в результаті чого останній запалюється або вмирає. В такому випадку необхідно лікування кореневих каналів.

_

Не допускайте карієс

При запущеному карієсі процес захоплює пульпових камеру. Якщо при діагностиці підтверджується факт поразки нерва, виникає необхідність в додаткових маніпуляціях. Після видалення нерва, розширення порожнин, їх медикаментозної обробки здійснюється пломбування кореневих каналів.
Лікування кореневих каналів зубів (ендодонтія) вважається складним і трудомістким розділом стоматології. У різних груп зубів число коренів відрізняється. Відповідно, і число каналів теж різний. У передніх зубів всього 1 канал. У бічних груп їх може бути від 2 до 4.
В ході ендодонтичного лікування кореневі канали очищаються від мертвого нерва, інфікованих тканин зубів і мікробів, що проникли в кореневий канал.

_

В яких випадках проводиться лікування кореневих каналів

Ендодонтичне лікування проводять при запальних процесах або травматичних ушкодженнях. Найбільш поширеними є:

 • Пульпіт - запалення нервово-судинної тканини (пульпи).
 • Періодонтит - запальний процес в корені і прилеглих тканинах.
_

Етапи лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів - складний процес. Варто враховувати, що якщо пошкодження зуба застаріле і інфекція торкнулася щелепних кісток, тоді процес лікування буде довгим.

 • Діагностика. Якщо є підозра на проблеми в зубному каналі, проводиться рентгенографія.
 • Підготовчий етап. Дезінфекція та промивка порожнини рота.
 • Місцева анестезія. Ми використовуємо електронну анестезію, вона доставляє менше дискомфорту в процесі введення знеболюючого.
 • У сформовану порожнину лікар поміщає ліки, які надають знеболюючу і антисептичну дію, мають бактеріостатичний і бактерицидний ефект (в сімейної стоматології використовуються Пульпосептін, камфорофенолом).
 • Видалення пульпи. Спочатку стоматолог проводить анестезію зуба. Потім розкриває його і видаляє всі пошкоджені тканини. Кореневі канали очищаються тільки механічно, видаляються внутрішні неживі тканини - залишки нервів і кровоносних судин.
 • Далі порожнини надається зручна форма. Потім канали дезінфікуються за допомогою спеціального розчину. Як іригаційного кошти використовують розчин і натрію гіпохлориту (NaOCI). Іригація проходить за допомогою шприца з голкою з тупим або сліпим кінцем і бічними отворами. При роботі ультразвуковим наконечником температура дезинфікуючого розчину і обсяг рідини підвищується.
 • Пломбування кореневих каналів важливий етап лікування. У процесі розкриття зуба стінки можуть потоншати, щоб зберегти жувальні функції дуже важливо вибрати правильний матеріал для пломбування. Сучасна стоматологія використовує метод пломбування гарячої гутаперчею. При обробці і пломбування каналів використовуються машинні інструменти Protaper Next, Protaper Universal і гарячу гутаперчу Guttacor, Thermafil (твердий, пластичний матеріал під дією високої температури стає податливим). Для штифтів застосовується менш текуча і клейка бета-гутаперча. Цей матеріал нетоксичний і не забарвлює зубну емаль. Після заповнення гутаперчею канали висушуються під впливом розігрітого до 200 ° С - плаггера.
 • Відновлення форми зуба за допомогою пломби, коронки або вкладки. Шліфування робить непомітною кордон переходу до відреставрованого ділянці, згладжує мікронерівності. Для виконання цієї операції використовуються смужки (штріпси різного ступеня абразивності), а також абразивні пасти, що містять фтор. Полірування створює гладку поверхню, надає "сухий блиск". Для цього застосовуються полірувальні диски, конуси, чашечки.
_

Ціни

 • Пломбування кореневих каналів холодною гутаперчею / 1 канал 700 ₴
 • Пломбування кореневих каналів гарячою гутаперчею "Термафіл" / 1 канал 900 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Дінець Ірина Миколаївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 15 років
Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років