Особливістю пародонтозу є відсутність больового синдрому та повільний розвиток – відкладаючи відвідування стоматології, пацієнти ризикують зіткнутися з такими ускладненнями, як підвищення чутливості зубів, поступове їх розхитування та випадання.
На відміну від пародонтиту, що має запальний характер, пародонтоз – це хронічне незапальне захворювання оточуючих зуб тканин. При діагностиці лікар виявляє атрофію – зменшення розмірів та порушення функцій ділянок пародонту (ясен, альвеолярних відростків). Лікування вимагає комплексного підходу – тут перетинаються області імунології та стоматології.
Основні причини розвитку патології:
При цій патології відсутня болісний синдром, а кровоточивість може спостерігатися вже на пізніх етапах. Запідозрити хворобу можна, виявивши такі ознаки:
Пародонтоз буває локалізованим та генералізованим. У першому випадку оголення шийки та інші симптоми зачіпають ділянку щелепи, у другому – поширюються на весь зубний ряд.
Через повільну течію патології прийнято виділяти наступні її стадії:
Виявити захворювання на ранньому етапі може тільки лікар - варто регулярно відвідувати сімейну стоматологію City Smiles для проведення планових обстежень (рекомендована періодичність - 1 раз на півроку). Якщо з'явилися навіть найменші зміни, слід одразу прийти на прийом – процес необоротний, ситуація погіршуватиметься.
Після розмови з пацієнтом та уточнення скарг лікар проводить огляд ротової порожнини – він перевіряє стан пульпи, рухливість зубів. Призначається рентгенологічне обстеження – це дозволяє виявити осередки остеосклерозу та остеопорозу, зміну кісткового малюнка. Вивчаючи знімок, лікар може точно оцінити обсяг горизонтального зменшення кісткової тканини.
Перед тим як лікувати пародонтоз, необхідно усунути стоматологічні проблеми. Здійснюється професійна гігієна ротової порожнини. Якщо виявлено карієс та його ускладнення, проводиться лікування. Замінюються нависаючі та зношені пломби. Видаляються ті зуби, які відновленню не підлягають. Деяким пацієнтам може знадобитися ремінералізуюча терапія.
Як зупинити розвиток пародонтозу? Залежно від картини перебігу патології лікар розробляє схему лікування – для отримання хорошого результату потрібен комплексний підхід.
Для зміцнення розхитаних зубів, запобігання їх зсуву та пошкодження пародонтальної зв'язки, рівномірного розподілу навантаження, нормалізації жувальної функції здійснюється шинування – фіксація зубного ряду. Для цього використовуються:
При запущеній формі патології одним із заходів є кюретаж пародонтальних кишень лазером. Метод безболісний, безкровний. Лікування лазером забезпечує повну стерильність. Уражені тканини навколо кореня випалюються, стимулюється зростання нових. Після сеансу ясна щільно прилягає до зуба, що сприяє його зміцненню в ясенній лунці.
Такий метод має на увазі вплив ультразвуку. Vektor-терапія знищує бактерії та мікроорганізми, а також продукти їхньої життєдіяльності, тим самим зводячи до мінімуму можливість розвитку пародонтального абсцесу (можливого ускладнення хвороби). Завдяки суспензії гідроксіапатиту кальцію зміцнюється кісткова тканина, що так важливо при цьому захворюванні.
Після застосування хірургічного методу та для якнайшвидшої регенерації тканин використовується плазмоліфтинг. У ясна вводиться плазма - "енергетичний коктейль", отриманий з крові пацієнта. Такий метод використовує власні ресурси організму, тромбоцити беруть активну участь у відновленні тканин. У сімейній стоматології є все необхідне проведення цієї процедури.
Зміцненню ясен при цьому захворюванні сприяє медикаментозна терапія. Ліки призначають індивідуально, зазвичай використовують препарати TRAUMEEL і Мета Т, які мають імуностимулюючу, відновлюючу, протизапальну дію. Знаходять застосування засоби, що нормалізують циркуляцію крові (аскорбінова та нікотинова кислота). Якщо розвинувсь запальний процес, призначається лікування антибіотиками – перед вибором препарату беруться мазки для визначення мікрофлори.
При запущеній формі може знадобитися хірургічне втручання – відкритий кюретаж (чистка пародонтальних кишень), заміщення уражених ділянок кістки та ін.
Щоб після лікування уникнути рецидиву, слід вести здоровий спосіб життя – рекомендується відмовитися від куріння та інших шкідливих уподобань. Особливого значення набуває щоденного догляду – потрібно користуватися зубною ниткою, чистити зуби та масажувати ясна м'якою зубною щіткою із закругленими щетинками (раз на 3 місяці її необхідно міняти). Рекомендується використовувати зубну пасту без абразивних частинок, перевага надається тій, що забезпечує позитивний вплив на тканини пародонту – підійдуть LACALUT AKTIV, ПАРОДОНТОЛ, PARODONTAX та ін.
Як вилікувати пародонтоз, знає лікар-пародонтолог – для діагностики та лікування варто звернутися до нашої стоматології. У City Smiles працюють лікарі з досвідом роботи понад 10 років. Використовуються лазерні та ультразвукові технології (зокрема, Vector Durr Dental та кюретаж пародонтальних кишень). Проводиться медикаментозне лікування сучасними препаратами.
Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.