_
Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.
_

Особливістю пародонтозу є відсутність больового синдрому та повільний розвиток – відкладаючи відвідування стоматології, пацієнти ризикують зіткнутися з такими ускладненнями, як підвищення чутливості зубів, поступове їх розхитування та випадання.

_

Що таке пародонтоз?

На відміну від пародонтиту, що має запальний характер, пародонтоз – це хронічне незапальне захворювання оточуючих зуб тканин. При діагностиці лікар виявляє атрофію – зменшення розмірів та порушення функцій ділянок пародонту (ясен, альвеолярних відростків). Лікування вимагає комплексного підходу – тут перетинаються області імунології та стоматології.

_

Причини

Основні причини розвитку патології:

 • спадкова схильність;
 • порушення обмінних процесів, що відбуваються у слизовій оболонці ротової порожнини;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь);
 • дефіцит в організмі вітамінів та мінералів;
 • порушення кровообігу в щелепній артерії;
 • дефекти прикусу;
 • неправильна гігієна ротової порожнини;
 • травми пародонту;
 • низький імунітет;
 • ендокринні патології, що спричиняють порушення гормонального фону;
 • неврологічні проблеми.
_

Симптоми

При цій патології відсутня болісний синдром, а кровоточивість може спостерігатися вже на пізніх етапах. Запідозрити хворобу можна, виявивши такі ознаки:

 • зміна кольору ясен (вони стають блідими);
 • оголення шийки зуба, підвищення його чутливості до солоного, холодного, гарячого;
 • збільшення проміжків між сусідніми одиницями;
 • зміна кольору зубної емалі; поява дефектів.
Пацієнти можуть скаржитися на свербіж у ділянці ясен, розхитування зубів. На рентгені лікар виявляє патологічні зміни кісткової тканини.
_

Стадії

Пародонтоз буває локалізованим та генералізованим. У першому випадку оголення шийки та інші симптоми зачіпають ділянку щелепи, у другому – поширюються на весь зубний ряд.

Через повільну течію патології прийнято виділяти наступні її стадії:

 • початкова – виражені ознаки відсутні, виявити хворобу може лише стоматолог під час огляду;
 • 1-а - пацієнт помічає невелике опущення ясна, іноді загострюється реакція при вживанні холодного/гарячого;
 • 2-а – шийки зубів сильно оголюються, підвищується чутливість до холодного/гарячого, з'являються проміжки між сусідніми одиницями у зубному ряду;
 • 4-а – діагностується сильне опущення ясен (від 65%), пацієнту складно пережовувати їжу через те, що зуби сильно розхитані.
_

Лікування

Виявити захворювання на ранньому етапі може тільки лікар - варто регулярно відвідувати сімейну стоматологію City Smiles для проведення планових обстежень (рекомендована періодичність - 1 раз на півроку). Якщо з'явилися навіть найменші зміни, слід одразу прийти на прийом – процес необоротний, ситуація погіршуватиметься.

_

Діагностика

Після розмови з пацієнтом та уточнення скарг лікар проводить огляд ротової порожнини – він перевіряє стан пульпи, рухливість зубів. Призначається рентгенологічне обстеження – це дозволяє виявити осередки остеосклерозу та остеопорозу, зміну кісткового малюнка. Вивчаючи знімок, лікар може точно оцінити обсяг горизонтального зменшення кісткової тканини.

_

Попередній етап

Перед тим як лікувати пародонтоз, необхідно усунути стоматологічні проблеми. Здійснюється професійна гігієна ротової порожнини. Якщо виявлено карієс та його ускладнення, проводиться лікування. Замінюються нависаючі та зношені пломби. Видаляються ті зуби, які відновленню не підлягають. Деяким пацієнтам може знадобитися ремінералізуюча терапія.

_

Основний етап

Як зупинити розвиток пародонтозу? Залежно від картини перебігу патології лікар розробляє схему лікування – для отримання хорошого результату потрібен комплексний підхід.

_

Шинування

Для зміцнення розхитаних зубів, запобігання їх зсуву та пошкодження пародонтальної зв'язки, рівномірного розподілу навантаження, нормалізації жувальної функції здійснюється шинування – фіксація зубного ряду. Для цього використовуються:

 • скловолоконні шини – матеріал хімічно інертний, сумісний із зубними тканинами, стрічку не видно при посмішці та розмові, для встановлення потрібне препарування зубних тканин (виточується борозенка);
 • ортодонтичний ретейнер – така конструкція виготовляється індивідуально для кожного пацієнта, вона має форму дуги, при установці не потрібно препарування, що робить такий варіант шинування кращим.
_

Кюретаж пародонтальних кишень лазером

При запущеній формі патології одним із заходів є кюретаж пародонтальних кишень лазером. Метод безболісний, безкровний. Лікування лазером забезпечує повну стерильність. Уражені тканини навколо кореня випалюються, стимулюється зростання нових. Після сеансу ясна щільно прилягає до зуба, що сприяє його зміцненню в ясенній лунці.

Лікування та профілактика Vektor-терапією

_
Лікування та профілактика Vektor-терапією
_
Лікування та профілактика Vektor-терапією

Такий метод має на увазі вплив ультразвуку. Vektor-терапія знищує бактерії та мікроорганізми, а також продукти їхньої життєдіяльності, тим самим зводячи до мінімуму можливість розвитку пародонтального абсцесу (можливого ускладнення хвороби). Завдяки суспензії гідроксіапатиту кальцію зміцнюється кісткова тканина, що так важливо при цьому захворюванні.

_

Плазмоліфтінг

Після застосування хірургічного методу та для якнайшвидшої регенерації тканин використовується плазмоліфтинг. У ясна вводиться плазма - "енергетичний коктейль", отриманий з крові пацієнта. Такий метод використовує власні ресурси організму, тромбоцити беруть активну участь у відновленні тканин. У сімейній стоматології є все необхідне проведення цієї процедури.

_

Медикаментозне лікування

Зміцненню ясен при цьому захворюванні сприяє медикаментозна терапія. Ліки призначають індивідуально, зазвичай використовують препарати TRAUMEEL і Мета Т, які мають імуностимулюючу, відновлюючу, протизапальну дію. Знаходять застосування засоби, що нормалізують циркуляцію крові (аскорбінова та нікотинова кислота). Якщо розвинувсь запальний процес, призначається лікування антибіотиками – перед вибором препарату беруться мазки для визначення мікрофлори.

_

Хірургічний метод

При запущеній формі може знадобитися хірургічне втручання – відкритий кюретаж (чистка пародонтальних кишень), заміщення уражених ділянок кістки та ін.

_

Профілактика та правильний догляд

Щоб після лікування уникнути рецидиву, слід вести здоровий спосіб життя – рекомендується відмовитися від куріння та інших шкідливих уподобань. Особливого значення набуває щоденного догляду – потрібно користуватися зубною ниткою, чистити зуби та масажувати ясна м'якою зубною щіткою із закругленими щетинками (раз на 3 місяці її необхідно міняти). Рекомендується використовувати зубну пасту без абразивних частинок, перевага надається тій, що забезпечує позитивний вплив на тканини пародонту – підійдуть LACALUT AKTIV, ПАРОДОНТОЛ, PARODONTAX та ін.

Чим полоскати рот при пародонтозі, підкаже лікар. Використовуються ополіскувачі, розчини антисептиків, відвари трав (шавлії, ромашки, кори дуба та ін.). Регулярно має проводитися професійне чищення. Лікар призначить векторну терапію, кюретаж – процедури не можна пропускати. Важливо налагодити збалансоване харчування, щоб не виникало дефіциту важливих для зубів та тканин пародонту елементів.

Як вилікувати пародонтоз, знає лікар-пародонтолог – для діагностики та лікування варто звернутися до нашої стоматології. У City Smiles працюють лікарі з досвідом роботи понад 10 років. Використовуються лазерні та ультразвукові технології (зокрема, Vector Durr Dental та кюретаж пародонтальних кишень). Проводиться медикаментозне лікування сучасними препаратами. 

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Дінець Ірина Миколаївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 15 років
Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років