Пломбування зубів

_
Пломбування зубів
Пломбування зубів

Одним з найбільш затребуваних способів відновлення зубів є пломбування. За допомогою стоматологічних матеріалів ізолюються чутливі зубні тканини, заповнюється утворилася порожнина, формується анатомічна форма коронкової частини. Пломбування зубів запобігає потраплянню мікробів у глибокі структури, нормалізує жувальні функції.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Одним з найбільш затребуваних способів відновлення зубів є пломбування. За допомогою стоматологічних матеріалів ізолюються чутливі зубні тканини, заповнюється утворилася порожнина, формується анатомічна форма коронкової частини. Пломбування зубів запобігає потраплянню мікробів у глибокі структури, нормалізує жувальні функції.

_

Показання

Установка пломби на зуб показана при руйнуванні коронкової частини в результаті травми або карієсу. Такий метод використовується при вроджених дефектах – з його допомогою можна прибрати щілину між зубами або надати коронки правильну анатомічну форму.

Пломбування застосовується при:

  • зміні кольору або розміру коронкової частини;
  • дефектах емалі;
  • патологічних процесах, які зачіпають пришийну зону або кореневу область.
_

Види пломб

Залежно від цілей використання пломби бувають тимчасовими (діагностичними) і постійними.

_

Тимчасове пломбування

Такий варіант показаний на етапі лікування (при видаленні нерва, проведенні лікарської терапії). До естетичності, міцності, довговічності не пред'являються високі вимоги - використовувані матеріали повинні повністю ізолювати тканини від агресивного впливу навколишнього середовища, запобігти просочуванню лікарських засобів або девіталізуючої (муміфікують нерв) пасти в ротову порожнину. Після того як лікар переконається у відсутності ризиків, виконується постійна реставрація.

_

Постійні пломби

Такий варіант реставрації рекомендований у разі, якщо дефект зубної коронки не перевищує 50% її обсягу (при значній мірі руйнування доцільно застосовувати вкладки або встановлювати коронки). Матеріал заміщає наявний дефект (герметично закриває порожнину, відновлює скол), він розрахований на довгий термін служби. Стоматолог домагається повного повторення анатомічної форми коронки.

_

Фотополімери

Пломбування з використанням фотополімерів забезпечує максимальну естетику - светоотверждаемие композити можуть встановлюватися на передні і на жувальні зуби. Реставрація максимально непомітна, оскільки коефіцієнт світлопереломлювання ідентичний показниками зубної емалі, а відтінок підбирається індивідуально. Відреставрована поверхня з часом не змінює колір. При різному освітленні ефект зберігається. Затвердіння складу відбувається під впливом УФ-променів.

_

Стеклоїономіри

СІЦ (стеклоїономірні цементи) переважно використовуються в дитячій стоматології & ndash; вони забезпечують антибактеріальний ефект, мають хороше зчеплення з зубним дентином (утворюють з ним міцні з'єднання на атомарному рівні). Стеклоїономіри знижують проникність дентину, підсилюють його мінералізацію, перешкоджають розвитку залишкового карієсу. Крім дитячої практики СІЦ застосовують при наявності у пацієнтів системних захворювань або патологій ендокринної системи.

_

Інші варіанти пломбування

Для реставрації можуть використовуватися метал, гібридні композити, пластмаса. Ці матеріали поступаються в якості СИЦ і фотополімером. Метал (амальгама) не забезпечує естетики, має високу теплопровідність, при його використанні можливі гальванічні ефекти. До складу входить ртуть, що є великим недоліком - в сучасній стоматологічній практиці амальгама практично не застосовується.

Композити більше підходять для реставрації фронтальної групи і ранніх каріозних поразок - на жувальній групі і при глибокому процесі не вдається досягти позитивного результату через недостатню крайової герметизації. Гібридні композити схильні до швидкого зносу при контакті з зубами-антагоністами. Пластмаса має високу пористість, вона вбирає пігменти і запахи, швидко стирається.

_

Етапи пломбування

Як ставлять пломбу? На первинному прийомі лікар-стоматолог вислуховує скарги пацієнта, дізнається, чи реагує зуб на холодну, чи є больовий синдром. При огляді використовується внутрішньоротова камера, що дозволяє виявити дрібні дефекти. При необхідності виконується рентген або комп'ютерна томографія - це дає можливість оцінити стан м'яких і кісткових тканин. Після діагностики починається лікування.

_

Знеболювання

В сімейної стоматології City Smiles застосовується електронна анестезія (апарат Quick Sleeper S4). Перевага цього методу - забезпечення повного і швидкого знеболювання за допомогою 1 ін'єкції (ефект настає менш ніж через 3 хвилини, можна працювати відразу з декількома одиницями). Анестетик вводиться в губчасту кістку. Пацієнт не відчуває дискомфорту через оніміння м'яких тканин. Такий метод підходить і дітям, і дорослим.

_

Ізоляція робочої області

Попадання слини може призвести до поганого прилягання матеріалу - для ізоляції робочої області використовується коффердам. Латексна пластина знижує дискомфорт при лікуванні, виключає потрапляння на ясна агресивних компонентів, запобігає механічні пошкодження. При глибокому ураженні, карієсі кореня використовується рідкий коффердам Ультрадент. Гель легко проникає в міжзубний простір, надійно фіксується на крайовий яснах. При лікуванні дітей перевага віддається ватним валикам.

_

Підготовка порожнини

Для видалення тканин, уражених карієсом, використовується турбінний наконечник - алмазний бор приводиться в рух стисненим повітрям. За рахунок алмазного покриття та високій швидкості обертання препарування займає необхідний мінімум часу. В процесі роботи стоматолог формує поверхню, очищену до видимого світлого твердого дентину.

_

Видалення нерва

При запущеному карієсі процес захоплює пульпових камеру. Якщо при діагностиці підтверджується факт поразки нерва, виникає необхідність в додаткових маніпуляціях. Після видалення нерва, розширення порожнин, їх медикаментозної обробки здійснюється пломбування кореневих каналів.

Класична методика передбачає введення в канал "холодного" гутаперчевого штифта (стовпчик занурюється в пломбувальний матеріал - силер). Утрамбовується гутаперча обертальними рухами в бічному напрямку за допомогою спеціального інструменту - спредера (здійснюється латеральна конденсація). Після установки 1 штифта вводиться другий. Робота триває до досягнення повної герметизації.

При використанні гарячої гутаперчі досить 1 підібраного по діаметру штифта - він попередньо підігрівається в спеціальній печі. Матеріал заповнює всі мікропорожнини. Штифти біологічно інертні - вони не мають токсичного або дратівної дії на тканини.

Після завершення всіх маніпуляцій лікар встановлює тимчасову або постійну пломбу. Тимчасове пломбування показано при складних кореневих каналах - через 1-3 дні матеріал витягується з порожнини, проводиться реставрація.

_

Адгезивная підготовка

Композити не володіють хімічною і фізичної зв'язком із зубними тканинами - потрібна підготовка (використовуються адгезивні системи - бонди). Адгезивні системи 5 покоління вимагають попереднього протруєння тканин ортофосфорної кислотою (час впливу не перевищує 20 секунд, бонд після нанесення засвічується лампою). Більш зручні у використанні двокомпонентні самопротравлівающие системи.

_

Заповнення порожнини

Особливості пломбування залежать від використовуваного матеріалу. У разі вибору склоіономірного цементу (СІЦ), то він вноситься в підготовлену порожнину однією порцією, що забезпечує високу швидкість роботи. Багатоетапна адгезійна підготовка не потрібна.

_

Формування пломби

В процесі роботи стоматолог відновлює анатомічна будова зуба, нарощує відсутній обсяг, формує природний рельєф жувальної поверхні (фісури, горби). Після завершення маніпуляцій здійснюється перевірка змикання, виконується макроконтурірованіе (виправлення форми пломби).

Щоб відзначити ділянки, що заважають нормальному взаємодії відреставрованої поверхні з зубом-антагоністом, лікар поміщає в місце контакту смужку копіювального паперу і просить зробити кілька жувальних рухів. Зайвий матеріал видаляється з допомогою дрібнозернистих алмазних борів. Маніпуляція проводиться до досягнення ідеального змикання.

_

Шліфування, полірування

Шліфування робить непомітною кордон переходу до відреставрованого ділянці, згладжує мікронерівності. Для виконання цієї операції використовуються смужки (штріпси різного ступеня абразивності), а також абразивні пасти, що містять фтор. Полірування створює гладку поверхню, надає "сухий блиск". Для цього застосовуються полірувальні диски, конуси, чашечки.

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Дінець Ірина Миколаївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 15 років
Зінченко Наталія Юріївна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 17 років
Скрипнік Дар'я Олександрівна
Стоматолог-терапевт
Досвід більше 3 років