Синус ліфтинг

_
Синус ліфтинг
Синус ліфтинг

Імплантація зубів верхньої щелепи періодично вимагає додаткового хірургічного втручання - проведення синус-ліфтингу. Процедура передбачає збільшення обсягу кісткової тканини, відновлення її щільності і необхідної висоти для установки імплантів. Цей вид хірургічного втручання вимагає ретельної підготовки і високої кваліфікації фахівця. Синус-ліфтинг в сімейної стоматології City Smiles в Харкові проводиться згідно з усіма нормами і правилами.

Проведіть безкоштовний check-up Вашої ротової порожнини
Заповніть форму, і ми відповімо на
ваші запитання.

Імплантація зубів верхньої щелепи періодично вимагає додаткового хірургічного втручання - проведення синус-ліфтингу. Процедура передбачає збільшення обсягу кісткової тканини, відновлення її щільності і необхідної висоти для установки імплантів. Цей вид хірургічного втручання вимагає ретельної підготовки і високої кваліфікації фахівця. Синус-ліфтинг в сімейної стоматології City Smiles в Харкові проводиться згідно з усіма нормами і правилами.

_

Ускладнення після операції

Ризик виникнення ускладнень після проведення остеопластики мінімальний. У перші 7 днів вважається нормальною поява набряку, кровоточивості, підвищеної чутливості ясен. Якщо не дотримуватись рекомендацій фахівця, можливий розрив слизових пазух, розвиток синуситу, гаймориту.

Щоб мінімізувати ускладнення, не можна висмарюватися, займатися підводним плаванням, пірнати у басейні, літати, пити напої через солом'яну трубочку. Не можна курити та пити

_

Де провести синус ліфтінг у Харкові?

Синус-ліфтинг під час імплантації зубів можна пройти у стоматологічній клініці City Smiles у Харкові. Процедури проводяться кваліфікованими лікарями, які пройшли відповідне навчання, мають значний досвід роботи та постійно вдосконалюються, проходячи міжнародні тренінги. Ми використовуємо лише перевірені методики, ретельно слідкуємо за стерильністю інструментів.

Синус-ліфтинг – це операція з нарощування кісткової тканини у зоні гайморових пазух. Вони розташовуються на верхній щелепі, праворуч і ліворуч від носа. Як правило, коріння верхніх жувальних зубів знаходяться в гайморових пазухах, тому після їх екстракції є дефіцит кісткової тканини для подальшої імплантації. Найбільш близько до гайморових пазух розташовані моляри, рідше – премоляри та ікла

_

Що таке синус-ліфтінг?

У сучасній стоматології застосовується кілька способів нарощування кісткової тканини. Вони відрізняються результатом, показаннями, ступенем інвазивності, пр. До найпопулярніших методик відносяться:

 • класична аугментація - остеопластика, яка проводиться на нижній щелепі із застосуванням остеоіндуктивних та кістково-замісних препаратів або донорських матеріалів;
 • аутотрансплантація – нарощування кісткової тканини із застосуванням власних біоматеріалів пацієнта;
 • синусовий ліфтинг – відновлення тканин у сфері гайморових пазух.

Усі процедури проводяться перед встановленням імплантів, якщо власних тканин недостатньо. Такий підхід допомагає відновити нестачу кістки, за рахунок чого він утримуватиметься. Це підвищує шанси на приживлення імплантів, збільшує тривалість їхньої служби.

Необхідність у проведенні синус ліфтингу зубів

_
Необхідність у проведенні синус ліфтингу зубів
_
Необхідність у проведенні синус ліфтингу зубів

Показанням до остеопластики є неможливість проведення імплантації зубів у верхній щелепі через те, що висота кісткової тканини менше 6 мм. Операція може бути рекомендована при значній резорбції щелепи після видалення одиниць зубного ряду. Найчастішою причиною цього виду хірургічного втручання є атрофія кістки. До причин її виникнення слід зарахувати:

 • складна екстракція зуба;
 • ускладнений пародонтоз чи пародонтит;
 • знімне протезування;
 • довга відсутність зуба (кісткова тканина зменшується, якщо немає постійного навантаження);
 • наявність гранульоми або кісти на корені зуба.

Протипоказаннями до проведення процедури є:

 • хронічні захворювання ЛОР-органів;
 • слабкий імунітет;
 • загострення гаймориту та синуситу;
 • діабет та ускладнення при ньому;
 • аутоімунні розлади;
 • серцево-судинні патології;
 • поліпи.

Хірургічне втручання унеможливлено при активному запаленні в порожнині рота. Вона не проводиться в період проведення супресивної терапії перед пересадкою органів, при психічних розладах. Вона протипоказана курцям

Види синус-ліфтінга

_
Види синус-ліфтінга
_
Види синус-ліфтінга

Є два методи остеопластики: відкритий та закритий. Залежно від того, як вживлюють кісткову масу, розрізняють балонний та ультразвуковий синусовий ліфтинг.

Закритий синус ліфтінг


Вертикальний синус-ліфтинг проводиться для нарощування 2-4 мм втраченої кістки. Метод малотравматичний, він підходить для пацієнтів, які нещодавно втратили зуби. Під час процедури спеціаліст формує простір під майбутній імплант. Потім він піднімає дно синуса і далі заповнює ложе кістковим матеріалом.

За процедурою слід установка імпланту. Це суттєво прискорює процес терапії. Фіксація протезу відбувається відразу після інтеграції імпланта в кістковій тканині.

Відкритий синус-ліфтінг
Операція відкритого синусу ліфтингу проводиться при висоті кістки від 7 мм. Це найбільш травматичний спосіб. Операція проводиться так:

 • ясна розрізається і відшаровується клапоть;
 • акуратно піднімається основа гайморової пазухи;
 • порожнина заповнюється замінником кістки.

Коли маніпуляції завершено, ясенний клапоть повертається на місце, а розріз зшивається. Відразу після процедури імплантацію не проводячи, необхідно почекати від 6 місяців. Якщо реабілітація була успішною, тоді може бути встановлений імплант, а коли пройде остеоінтеграція – протез.

Субантральна аугментація проводиться декількома способами: ультразвуковим, ендоскопічним, балонним. Але найзручніший варіант – класичний синусовий ліфтинг. Як правило, навіть витончення синусів, наявність хронічного запалення та поліпів не провокує ускладнень.

При проведенні балонного синус-ліфтінг на слизову оболонку поміщають балон з тонким катетером. Він наповняться контрастними речовинами. Це призводить до відшаровування слизових оболонок. Балонний метод є безкровним та порівняно безпечним способом заповнення кісткової тканини.

_

Як вибирається вид синус-ліфтінг?

Щоб встановити імплант, товщина кісткової тканини має становити щонайменше 10 мм. В іншому випадку необхідно піднімати її дно одним із наступних способів:

 • Якщо відстань до пазухи становить 8-10 мм, може бути проведена вертикальна остеопластика з одномоментною імплантацією. Він вимагає додаткових розрізів, проводиться практично як эндоскопические операції. Післяопераційний період зазвичай протікає легко.
 • Якщо товщина кісткової тканини 5-8 мм, необхідно провести відкритий синус-ліфтинг і відразу встановити імплант. Доступ до гайморової пазухи відкривається від щоки. Проводиться відшарування та підняття слизової оболонки, а у сформоване ложе закладається кістковий матеріал. Він розсмоктується та заміщається власною кісткою.
 • Якщо до гайморової пазухи менше 5 мм проводиться остеопластика без миттєвої імплантації. Для цього потрібен об'єм кісткової тканини, достатній для їхньої стабілізації. Якщо власного обсягу кістки замало, проводиться його нарощування. Повинно пройти в середньому 6-9 місяців до встановлення імплантів для синус-ліфтінга. За півроку встановлюються коронки. Якщо є значна кісткова атрофія, лікування може бути більш складним і зайняти більше 12 місяців.

Який із методів вибрати, може сказати лише фахівець

_

Ціна на синус ліфтинг у Харкові в клініці City Smiles

 • Операція Синус-ліфтинг/закритий (без урахування вартості кістки) 7000 ₴
 • Операція Синус-ліфтинг/відкритий (без урахування вартості кістки) 12000 ₴
 • Штучна кістка в області 1 зуба 5000 ₴
 • Штучні кістки в області 2 зубів 7000 ₴
 • Штучні кістки в області 3 зубів 9000 ₴

Зв'язатися з нами

Залиште своє ім'я та номер телефону
і ми передзвонимо Вам в найкоротші терміни.

_

Фахівці

Абухалімех Султан Білальевіч
Стоматолог-хірург, імплантолог
Досвід більше 3 років